Генератори (не) для лікарень: історія в Одесі набула нових деталей

Нещодавно місто обурилося неналежним розподіленням «гуманітарки»: генератори, які мали надійти лікарням, дісталися приватним підприємцям.

Як зʼясувало видання «Думськая», поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про розкрадання майна.

Слідство встановило, що ʼгуманітарніʼ генератори передавалися на баланс КП ʼОдеське електротехнічне експлуатаційно-монтажне підприємствоʼ, яке займалося їх розподілом, зокрема серед медзакладів.

Та до лікарень дійшла не вся техніка: 29 генераторів досі залишаються на складі, 15 потрапили до рук приватників. Так, генератор FG WILSON Р65-5 (65 кВт) з інвентарним номером 5444 знайшли біля ресторану Vinobroteriа, що у провулку Чайковського. Цей заклад належить жінці, яку називають «близькою знайомою» мера Одеси. Ще один генератор, Pramac РX8000 (5,4 кВт) з інвентарним номером 5523, правоохоронці виявили на автомийці CARat, розташованій на вулиці Толбухіна. ЗМІ пишуть, що її власник — кум Олега Плешка, директора Одеського електротехнічного експлуатаційно-монтажного підприємства. Генератор Pramac PX-8000 виявили за місцем реєстрації колишнього заступника директора муніципального департаменту міського господарства Віталія Цуркана, а Caterpillar DE165GC 165 кВА/50 Гц — біля будинку мера на Генуезькій. При обшуках поліцейські вилучили самі генератори, ключі від них, папери, компʼютери та мобільні телефони з інформацією, що дає змогу відстежити долю техніки.

24-25 червня Київський районний суд Одеси наклав на це майно арешт. Про підозру у цьому кримінальному провадженні (номер 12024160000000667) поки що нікому не повідомили.

Факт присутності одного з «гуманітарних» генераторів в неналежному місці підтвердив віце-мер Одеси Валерій Силін. Йдеться про генератор Caterpillar DE165GC 165 кВА/50 Гц, який знайшовся на Генуезькій вулиці, неподалік місця проживання мера та закладу «доброї знайомої» Геннадія Труханова Ольги Гриценко.


Джерело: thepharma.media