Зміцнення психічного здоров’я: прості звички, які можуть змінити життя 

Мозок слугує енергетичним центром організму, підкреслюючи необхідність підтримувати його життєздатність і благополуччя. Хоча ми легко тягнемося до антибіотиків, коли відчуваємо нездужання, ми часто не звертаємося за підтримкою, коли відчуваємо смуток або депресію. Проте за словами News Bytes, є кілька простих змін у способі життя, які можуть значно покращити ваше психічне здоров’я.

Підживлюйте свій розум збалансованим харчуванням

Турбота про психічне здоров’я починається зі споживання здорової та збалансованої їжі. Між здоровим розумом і здоровим тілом існує симбіотичний зв’язок, що підкреслює важливість живлення мозку правильними поживними речовинами.

Ваш раціон повинен включати клітковину, вуглеводи, білки та основні вітаміни. Намагайтеся харчуватися тричі на день, включаючи щедрі порції овочів, фруктів і нежирних білків.

Пийте воду

Зневоднення становить значну загрозу для вашого мозку і може негативно вплинути як на короткострокову, так і на довгострокову пам’ять. Недостатнє споживання рідини також може перешкоджати когнітивним функціям, впливаючи на вашу здатність ефективно вирішувати арифметичні задачі. Щоб забезпечити оптимальну роботу мозку, випивайте 8-12 склянок води щодня, щоб залишатися належним чином зволоженим.

Вправи для розуму

Як найбільш активно функціонуюча частина вашого тіла, ваш мозок стикається з різними проблемами, такими як стрес і тривога. Якщо не вирішувати ці проблеми, це може послабити ваше психічне здоров’я і призвести до погіршення пам’яті. Щоб підтримувати свій розум здоровим і щасливим, займайтеся розумовими вправами, наприклад, іграми на пам’ять, головоломками або шахами.

Надавайте пріоритет фізичному здоров’ю

Пам’ятайте, що фізичне і психічне здоров’я взаємопов’язані. Регулярні вправи не тільки підвищують вашу фізичну силу і витривалість, але й освіжають розум і покращують загальне самопочуття. Не хвилюйтеся, якщо вам здається, що встановити режим фізичних вправ занадто складно, навіть прості аеробні вправи, що виконуються протягом 30-40 хвилин щодня, можуть суттєво вплинути на стан здоров’я.

Відкривайтеся і спілкуйтеся

Переконайтеся, що ви не переносите свої труднощі мовчки. Висловлення своїх думок та емоцій через вербальну комунікацію може принести відчуття звільнення.

Візьміть на себе ініціативу довіритися іншим про свої почуття, страхи та тривоги. Налагодження зв’язків з однолітками – один з найефективніших способів розвинути щасливий душевний стан.

Раніше OBOZ.UA розповідав про поради для полегшення емоційного стану. 


Джерело