Симптоми хронічного стоматиту

стоматит

Хронічний стоматит зустрічається рідше гостро, але може стати серйозною проблемою, тому що його загострення відбуваються часто і супроводжуються рядом неприємних симптомів. Перші епізоди хвороби часто спостерігаються ще в дитинстві, коли відбувається перший контакт організму з різними патогенними та умовно-патогенними мікроорганізмами.

Симптоми хронічного стоматиту афтозного

Афтозна форма запалення слизової рота найбільш поширена. До появи типової місцевої симптоматики деякий час непокоїть нездужання, дискомфорт, субфебрильна температура. Потім на тлі почервоніння слизової оболонки з’являється афта, маленька хвороблива виразка, покрита сірим нальотом.

Афтозний висип може бути одиночним, але частіше він множинний, локалізується на губах, язику, щоках. Під час їжі, чищення зубів та навіть розмови турбує сильний біль. Загоєння виразок відбувається протягом двох тижнів, слідів не залишиться. Частота рецидивів різна: від кількох тижнів за кілька місяців. Часті загострення позначаються на фізичному та психологічному комфорті, призводять до порушення сну, втрати ваги, апатії.

Виразковий стоматит та його симптоми

При виразково-некротичному стоматиті симптоматика не настільки яскрава. Відзначаються кровоточивість ясен, підвищене слиновиділення, неприємний запах, періодична болючість. В області міжзубних проміжків є осередки некротичних змін. У важких випадках відбувається відшарування ясен від зуба, що визначається при зондуванні, оскільки відбувається оголення кістки. Стан зазвичай задовільний.

Симптоми герпетичного стоматиту

Хронічний герпетичний стоматит загострюється переважно восени та навесні. На слизовій оболонці утворюються везикули, маленькі бульбашки з рідиною, які швидко перетворюються на ерозії. Елементи дуже болючі, заважають нормально розмовляти, їсти, виконувати гігієнічні процедури.

При легкому перебігу захворювання рецидиви відбуваються не частіше ніж 2 рази на рік, при середньому – до 6 разів і у разі тяжкого перебігу загострення трапляються практично щомісяця.

Хронічний протезний стоматит

Майже кожна друга людина, яка використовує повні знімні протези, стикається з хронічним стоматитом. Запальні зміни відбуваються в області зіткнення конструкції зі слизовою оболонкою. Можуть з’являтись хронічні виразки, ділянки кровоточивості. Надалі це призводить до травматичного папіломатозу.

Хронічний стоматит слід лікувати зменшення частоти рецидивів і профілактики ускладнень.