Такий результат показало дослідження 3 фази KEYNOTE 522, яке оцінювало ефективність і безпеку хіміотерапії в поєднанні з пембролізумабом або плацебо серед пацієнтів із ранньою стадією тричі негативного раку молочної залози високого ризику.
В випробування KEYNOTE 522було включено дві когорти пацієнтів: тих, хто отримував або пембролізумаб, або плацебо плюс хіміотерапію, які слідували після хіміотерапій у неоад’ювантну режимі (перед операцією), а потім пембролізумаб або лише хіміотерапією як ад’ювантну терапію після операції. В групу пембролізумабу увійшло 784 пацієнтів, плацебо – и 390 пацієнтів.
Повна патологічна відповідь і виживаність без подій слугували подвійними первинними кінцевими точками дослідження, загальна виживаність слугувала ключовою вторинною кінцевою точкою.
Згідно з основними даними, попередньо визначеними у проміжному аналізі та представленими виробником преепарату, пембролізумаб продемонстрував «статистично значуще та клінічно значуще покращення» загальної виживаності порівняно з передопераційною хіміотерапією. Профіль безпеки пембролізумабу в дослідженні залишалася відповідною до попередніх досліджень. Дані KEYNOTE 522будуть представлені на майбутній медичній конференції.