Ключовим стратегічним напрямком, на якому роками фокусувалася Biogen, була неврологія – галузь із найвищим ризиком у розробці серед будь-яких інших терапевтичних категорій.
Тепер Biogen, прагнучи диверсифікації, купує виробника новітніх імунотерапевтичних препаратів HI-Bio за 1,15 мільярда доларів США.
M&A-угода, лише третя для Biogen, рахуючи з початку 2018 року, інтерпретується як ознака того, що компанія готова вийти за межі неврології – своєї наріжної і, фактично, єдиної галузі.
Провідний актив HI-Bio – моноклональное антитіло проти CD38 фелзартамаб, який вважається перспективними та «універсальним» агентом. Він вже отримав від FDA статус препарату проривної терапії первинної мембранозної нефропатії. Крім того, фелзартамаб продемонстрував обнадійливі результати в випробуваннях в умовах вовчакового нефриту, опосередкованому антитілами відторгенні трансплантата та хворобі Берже (IgA-нефропатії). Biogen заявила, що HI-Bio планує перевести цей препарат у фінальну фазу досліджень по трьом з чотирьох показань.
Сама Biogen знаходиться під тиском – компанії потрібно щонайшвидше збільшити темпи зростання після тривалого періоду застою. Її препарати від розсіяного склерозу зіткнулися з конкуренцією з боку дженериків, а перше антитіло, з великими труднощами схвалене для лікування хвороби Альцгеймера, провалилося після лончу, що змусило компанію відмовитися від продукту.
Нещодавно Biogen зареєструвала новий препарат від БАС Qalsody, але цього місяця припинила розробку ще одного експериментального препарату для лікування БАС після невтішних результатів кліндослідження. Більш перспективним вважається Leqembi – її другий препарат для лікування хвороби Альцгеймера.