Післяопераційний делірій – клінічний синдром, повʼязаний зі збільшенням часу перебування на ШВЛ, тривалості лікування у відділенні інтенсивної терапії та госпіталізації загалом, який також підвищує ризик когнітивних порушень після виписки.
Нове випробування ENGAGES-Canada, за словами його авторів, «висвітлює ключове питання про післяопераційний делірій, актуальне для пацієнтів, яким проводять як серцеві, так і несерцеві хірургічні процедури».
Рандомізоване клінічне дослідження ENGAGES (Electroe ncephalography Guidance of Anesthesia to Alleviate Geriatric Syndromes)-Canada показало, що під час кардіохірургічного втручання пацієнти, які отримували анестезію під електроенцефалографічним контролем, і пацієнти, які отримували стандартний догляд, мали подібну частоту післяопераційного делірію.
Загалом в ENGAGES-Canada було зараховано 1 140 пацієнтів віком від 60 років, яким проводили кардіохірургічне втручання в чотирьох канадських лікарнях.
Учасників випадковим чином розподілили в групи
- або анестезії під контролем ЕЕГ,
- або стандартного догляду – на основі рівня інгаляційного анестетика і гемодинаміки.
Первинна кінцева точка була визначена як випадки делірію, що відзначалися протягом 1-5 днів після операції.
З’ясувалося, що анестезія під електроенцефалографічним контролем суттєво не зменшує частоту післяопераційного делірію порівняно зі стандартом догляду: у кожні групі цей стан спостерігався приблизно у 18% пацієнтів.