Всесвітня організація охорони здоровʼя (ВООЗ) вперше випустила рекомендації щодо забруднення навколишнього середовища антибіотиками у процесі їх виробництва.
Нові рекомендації щодо управління стічними водами та твердими відходами під час виробництва антибіотиків вийшли напередодні Наради Генеральної Асамблеї ООН зі стійкості до протимікробних препаратів (СПП).
Хоча проблема забруднення антибіотиками широко документується, вона зазвичай не охоплюють викиди в навколишнє середовище. Крім того, споживачам не надається інформація про те, як правильно утилізувати невикористані та прострочені антибіотики.
«Фармацевтичні відходи від виробництва антибіотиків можуть сприяти появі нових стійких до ліків бактерій, які можуть поширюватись по всьому світу та загрожувати нашому здоровʼю. Контроль забруднення виробництва антибіотиків сприяє збереженню ефективності цих життєво важливих ліків всім.»
Доктор Юкіко Накатані, в. о. помічника Генерального директора ВООЗ з питань СПП
Керівництвом визначено науково обґрунтовані цільові показники щодо зниження ризиків виникнення та розповсюдження СПП та усунення ризиків для водної флори та фауни, викликаних антибіотиками. Документ охоплює всі етапи від виробництва активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ) до кінцевого виготовлення продукції, включаючи упаковку.