Згідно з новим оглядом, проведеним на замовлення Всесвітньої організації охорони здоровʼя, звʼязку між використанням мобільних телефонів та підвищеним ризиком раку мозку немає.
Незважаючи на величезне зростання використання бездротових технологій, збільшення захворюваності на рак мозку не спостерігалося, йдеться в огляді, опублікованому у вівторок. Це стосується навіть людей, які довго розмовляють телефоном, або тих, хто користується мобільними телефонами понад десять років.
Аналіз включав 63 дослідження з 1994 до 2022 року, оцінені 11 дослідниками з 10 країн, включаючи австралійський урядовий орган із захисту від радіації.
Робота оцінювала вплив радіочастот, що використовуються у мобільних телефонах, телевізорах, радіонянях та радарах, сказав співавтор Марк Елвуд, професор епідеміології раку в Університеті Окленда, Нова Зеландія.
«Жоден з основних вивчених питань не показав підвищених ризиків», — сказав він.
В огляді розглядалися ракові захворювання мозку у дорослих та дітей, а також рак гіпофіза, слинних залоз та лейкемія, а також ризики, повʼязані з використанням мобільних телефонів, базових станцій чи передавачів, а також професійний вплив.
Огляд слідує за іншими аналогічними роботами.
ВООЗ та інші міжнародні органи охорони здоровʼя раніше заявляли, що немає остаточних доказів несприятливих наслідків випромінювання від мобільних телефонів для здоровʼя, але закликали до проведення додаткових досліджень.
В даний час Міжнародне агентство з вивчення раку (МАІР) класифікує його як «можливо канцерогенне» або клас 2B — категорія, яка використовується, коли агентство не може виключити потенційний звʼязок.
Консультативна група агентства закликала переглянути класифікацію якнайшвидше з урахуванням нових даних.