Віруси, які можуть викликати хворобу Альцгеймера: про що говорить наука

З віком, безліч факторів можуть вплинути на погіршення роботи когнітивних функцій. Зокрема, крім старіння, що є головною причиною появи Альцгеймера, розвиток цієї хвороби можуть спровокувати навіть певні поширені віруси та вакцини від них.

Відео дня

Однак, регулярні фізичні вправи, збалансоване харчування та активна соціальна діяльність допоможуть підтримати роботу мозку навіть у поважному віці. Що саме впливає на появу хвороби Альцгеймера та як покращити своє життя сьогодні, щоб не зіштовхнутись з цією проблемою у майбутньому, розповіли в Eat This, Not That.

Інфекція оперізувального лишаю може викликати хворобу Альцгеймера

Дослідження, яке було опубліковане в ScienceDaily та Journal of Alzheimer’s Disease показало, що інфекція оперізуючого лишаю може активувати сплячі віруси герпесу, що призводить до запалення та накопичення білків, пов’язаних із хворобою Альцгеймера. Це підтверджує, що вірус простого герпесу може бути тригером для розвитку цієї хвороби.

Дослідники вважають, що інші запальні процеси в мозку також можуть викликати активацію герпесу. Крім того, раніше гіпотезу про зв’язок між герпесом і Альцгеймером, висловлювала професорка Рут Іцхакі з Оксфордського університету. За її словами: “Дехто припускав причетність VZV (вірус вітряної віспи), але чого ми не знали, так це послідовності подій, які створюють віруси, щоб запустити хворобу”. Вона додає, що відтепер науковці вважають, що знайшли доказ цієї послідовності подій.

Вакцина від оперізувального лишаю знижує загрозу деменції

Згідно з інформацією від Всесвітньої організації охорони здоров’я відомо, що близько 3,7 мільярда людей віком до 50 років мають вірус простого герпесу (HSV-1), що викликає оральний герпес. Проте, більшість з цих випадків — безсимптомні.

Однак, якщо вірус HSV-1 активується, можуть з’явитися болісні пухирі, що підвищує ризик хвороби Альцгеймера. З віком вірус вітряної віспи (VZV) теж може активуватися і викликати оперізувальний лишай, який супроводжується сильним болем. На щастя, вакцина проти вітряної віспи допомагає уникнути цього та значно знижує ризик деменції. Отже, варто завчасно зробити щеплення для профілактики цієї хвороби.

Раніше OBOZ.UA розповів, які харчові звички виснажують мозок.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Джерело: obozrevatel.com