Сонце знижує ризик рецидивів розсіяного склерозу в дітей

Хоча розсіяний склероз (РС) у більшості випадків проявляється у віці від 20 до 50 років, у 3–5% осіб із РС симптоми хвороби виникають ще до повноліття.

Виявлення факторів, що впливають на ризик загострень захворювання, є критично важливим для пацієнтів із педіатричним РС, які мають вищу частоту рецидивів і досягають незворотної інвалідності приблизно на 10 років раніше, ніж особи з РС, що розвинувся в дорослому віці.

Попередні дослідження пов’язували дефіцит сонячного світла, низький рівень ультрафіолетового випромінювання та знижений рівень вітаміну D із підвищеним ризиком загострень розсіяного склерозу у дітей і дорослих. Проте зв’язок між впливом сонячного світла та перебігом розсіяного склерозу, особливо в педіатричній популяції, залишався недостатньо вивченим.

Нещодавно співробітники Дитячої лікарні Філадельфії, провівши випробування за участю 334 пацієнтів з 18 педіатричних клінік (вік — від 4 до 21 року), виявили, що щонайменше 30 хвилин щоденного перебування на сонці влітку протягом першого року життя корелюють із нижчим ризиком рецидивів у дітей, у яких згодом діагностували РС.

Аналогічний ефект спостерігався при щоденному впливі сонця в пренатальному періоді (тривалістю не менше 30 хвилин у другому триместрі вагітності).

Примітно що діти, народжені влітку, мали на 37% вищий ризик рецидиву РС (в 1,63 раза) порівняно з тими, хто народився взимку. Дослідники припускають, що це може бути частково зумовлено нижчим загальним впливом ультрафіолету в перший рік життя у літніх новонароджених, яких часто захищають від прямих сонячних променів.

«Наші результати вказують на те, що вплив сонячного світла на ранніх етапах розвитку може забезпечувати довготривалі переваги для перебігу РС, ймовірно, завдяки модуляції імунної відповіді», — підсумували автори роботи.


Джерело: thepharma.media