НСЗУ розпочала контрактування медичних закладів: перші заявки вже подані

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) почала прийом заявок на контрактування інститутів Національної академії медичних наук України (НАМНУ), медичних закладів МОЗ, Державного управління справами та Національної академії наук. Першим серед установ, які виконали всі вимоги та подали заявку, став Інститут травматології та ортопедії.

«З 1 січня 2025 року всі медичні заклади та державні установи почнуть працювати виключно через Програму медичних гарантій. Це вимога законодавства та принципова позиція нашого Комітету. Щоб працювати в єдиному медичному просторі інститути НАМНУ мають обов’язково виконати вимоги НСЗУ та підписати договір зі службою», — зазначив голова Комітету ВР з питань здоров’я нації Михайло Радуцький у своєму дописі у Facebook.

Інститут травматології та ортопедії подав заявку на контрактування за пакетом «Перехідне фінансування забезпечення надання медичних послуг закладам охорони здоров’я», виконавши всі необхідні вимоги НСЗУ. Пакет передбачає стабілізаційне фінансування у разі, якщо дохід інституту від співпраці з НСЗУ у 2025 році буде нижчим за фінансування цього року. Разом із тим, керівництво інституту розраховує контрактуватися за іншими пакетами Програми медичних гарантій 2025 року. За попередніми розрахунками, додаткове фінансування установі не знадобиться.

Радуцький зазначив, що інститути мають адаптуватися до нових умов роботи. За його словами, у перші місяці 2025 року можуть виникнути труднощі, тому для закладів, які укладуть договори на відповідний пакет із НСЗУ, передбачено стабілізаційний пакет. Ця тимчасова підтримка запланована лише на стартовий період співпраці, доки інститути не перейдуть на стабільну роботу та не почнуть самостійно заробляти на пакетах НСЗУ.

«Закликаю керівництво всіх інститутів виконати вимоги НСЗУ та подати заявки на контрактування. Не піддавайтесь на маніпуляції. Є вимога закону, що з наступного року фінансуються виключно ті медичні установи, які уклали договір з НСЗУ», — наголосив Радуцький.

Радуцький нагадав, що підготовка до цього етапу тривала майже два роки. Комітет проводив регулярні наради, щоб допомогти інститутам НАМНУ перейти до єдиного медичного простору. Було створено робочу групу за участі МОЗ, Мінфіну, НСЗУ, а також партнерів із USAID та Deloitte, які розробили покроковий план переходу. Парламент ухвалив закон, що продовжує до кінця цього року спрощений період реорганізації установ.

Станом на 18:00 12 грудня, заявки на пакет «Перехідне фінансування» подали 26 із 56 державних установ. Пропозиції за пакетом «Перехідне фінансування» НСЗУ приймає до 16 грудня о 18:00.


Джерело: thepharma.media