Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!
У 2018 році науковці з Ольстерського університету опублікували дослідження у Британському журналі спортивної медицини. У ньому проаналізували поведінку понад 50 000 людей, які займалися пішими прогулянками.
Висновки дослідження показали, що швидка ходьба значно знижує ризик серцево-судинних захворювань і передчасної смерті. Особливо це стосується літніх людей, які прискорюють свій темп під час ходьби – вони мають на 53% менший ризик померти від серцевих хвороб, пише eatthis.com.
“Ходьба вже давно вважається основою здорового способу життя, але, на нашу думку, важливо наголошувати на темпі ходьби в кампаніях громадського здоров’я, щоб заохочувати людей до швидкої ходьби щодня. Навіть якщо у вас мало вільного часу, підвищення швидкості ходьби та частоти серцевих скорочень однозначно покращить ваше здоров’я”, – пояснює докторка Марі Мерфі.
Професорка Мерфі взяла участь у подкасті BBC Radio 4 “Just One Thing”, де разом із ведучим – доктором Майклом Мослі – обговорювала позитивний вплив ходьби на фізичну форму та довголіття. Під час розмови вони ділилися порадами, як зробити свої прогулянки кориснішими, зокрема згадали одну пісню, яку Мерфі вважає ідеальною для підтримки ритму ходьби, що сприяє схудненню та продовженню життя.
Ранкові прогулянки – найкращий вибір
Доктор Мослі особливо радить прогулянки вранці. Крім того, що це чудовий спосіб почати день і підняти собі настрій, ранкові прогулянки можуть покращити ваш сон. Він зазначає, що вони відіграють ключову роль у забезпеченні якісного сну вночі.
“Світло допомагає переналаштувати ваш біологічний годинник. Тому ввечері, коли вам потрібно заснути, ваше тіло вже готове до цього. Якщо у вас виникають труднощі зі сном, можливо, ви не отримуєте достатньо яскравого світла вранці”, – пояснює Мослі.
Ваш біологічний годинник складніший, ніж здається
Численні дослідження сну доводять, що людський циркадний ритм трохи відрізняється від 24 годин, через що, якщо не дотримуватися суворого розкладу сну, ви можете засинати все пізніше й пізніше.
“Наші біологічні годинники налаштовані трохи більше ніж на 24 години, тому важливо щодня “перезавантажувати” їх під впливом ранкового світла, особливо синього спектра, до якого наші рецептори чутливі. Світло пригнічує вироблення мелатоніну, гормону, який відповідає за сонливість, і допомагає налаштувати внутрішній ритм”, – каже Мослі.
Чому варто ходити швидше?
Докторка Мерфі підкреслює, що для отримання більшої користі від ходьби важливо підтримувати швидкий темп. Вона рекомендує ходити швидко хоча б 30 хвилин щодня. Також зазначає, що ходьба може бути навіть кориснішою, ніж біг, оскільки її можна практикувати частіше протягом дня. Наприклад, прогулянки вранці, в обід і ввечері допомагають активувати кровообіг і стимулювати роботу мозку.
Ідеальна пісня для швидкої ходьби
Мослі зазвичай любить ходити під пісню “Staying Alive” гурту Bee Gees, проте Мерфі пропонує інший варіант. За її словами, “I’ve Gotta Feeling” гурту Black Eyed Peas є ідеальною композицією для швидкої ходьби завдяки оптимальній частоті 128 ударів на хвилину.
Джерело: obozrevatel.com