Дослідники назвали найкращі практики порятунку при тепловому ударі

Фахівці порівняли різні рекомендації служби невідкладної медичної допомоги із найкращими практиками зниження смертельних випадків теплового удару на тлі виснажливого фізичного навантаження.

Як вказують дослідники у публікації в The Journal of Emergency Medicine, відсутність оптимальних практик ведення теплового удару після виснажливого фізичного навантаження у рекомендаціях служби екстреної медичної допомоги призводить до 3,7-кратного збільшення смертності постраждалих.

об визначити наявність загальнодержавних рекомендацій швидкої медичної допомоги при тепловому ударі внаслідок виснажливого фізичного навантаження, вони перевірили базу даних протокольних записів парамедиків та державні веб-сайти швидкої медичної допомоги. До аналізу включили 50 штатів США, з них 30 (57,7%) мали, а 22 (42,3%) не мали таких настанов.

Загалом за чотири роки кількість смертей внаслідок теплового удару на тлі виснажливого фізичного навантаження становила 23 випадки.

Метою роботи було визначення штатів з настановами, що включають найкращі практики щодо зниження смертельних випадків теплового удару внаслідок виснажливого фізичного навантаження. Згідно з заявою авторів, показники смертності у подібних ситуаціях зменшують наступні заходи:

  • занурення в холодну воду
  • транспортування у холодній надувній ванні

на 67% і 74% відповідно.

Серед 30 штатів із загальнодержавними рекомендаціями щодо швидкої медичної допомоги лише 30% (9) рекомендували занурення в холодну воду як найкращу практику для лікування теплового удару, тоді як 26,6% (8) рекомендували транспортування у холодній надувній ванні.

За підрахунками авторів роботи, штати, які не рекомендували занурення в холодну воду як метод охолодження, мали в три рази вищий ризик смертності пацієнтів, ніж ті, що рекомендували цей варіант. А у штатах, де в інструкціях не містилося рекомендацій щодо транспортування у холодній надувній ванні, ризик смерті був ще вищий – у 3,7 рази, ніж там, де настанови рекомендували цей захід.


Джерело: thepharma.media