Звички, які руйнують тіло після 50 років: чого не варто робити перед тренуваннями 

Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!

Регулярні фізичні вправи важливі для здоров’я та рухливості в зрілому віці, але не всі тренування однакові. Якщо ви хочете зберегти активність і незалежність, уникайте певних звичок, які з часом можуть шкодити вашому організму. 

Відео дня

Такі помилки можуть призвести до втрати м’язової маси, погіршення рівноваги, зниження щільності кісток і рухливості, що збільшує ризик падінь і травм. В Eat This, Not That розповіли, що може зіпсувати вашу програму тренувань, чому вам не обійтись без вправ на баланс та як з віком продовжити підтримку активного стиля життя. 

Ви не розминаєтесь перед тренуваннями

Не пропускайте розминку, навіть якщо здається, що часу обмаль. Відсутність розігріву може призвести до травм, адже з віком зменшується гнучкість і кровообіг. Перед тренуванням приділяйте час динамічним вправам та розтяжкам. Це допоможе підготувати тіло до інтенсивних навантажень і запобігти травмам.

Ви виконуєте забагато справ

Інтенсивні вправи, як бурпі чи стрибки, можуть створити додаткове навантаження на суглоби. Замість цього вибирайте менш травматичні варіанти, такі як їзда на велосипеді, плавання чи еліптичний тренажер, що допоможе знизити ризик перевантаження суглобів. Крім того, важливо слухати своє тіло та адаптувати навантаження.

Ви перетренуєтесь

Не перестарайтеся з тренуваннями, адже надмірне навантаження може призвести до втоми, травм і ослаблення імунної системи. Важливо давати тілу час на відновлення. Відпочинок можна поєднувати з медитацією, розтяжкою чи йогой — це допоможе вашому тілу відновитися та підтримувати баланс.

Не використовуєте правильну форму

Погана форма і постава під час тренувань можуть призвести до травм хребта та суглобів. Завжди фокусуйтеся на правильній техніці виконання, а якщо виникають сумніви — зверніться до тренера, щоб перевірити свою форму. 

Уникаєте обладнання 

Не бійтеся тренажерів та обладнання, оскільки це нормально. Крім того, підняття важких ваг є важливою частиною програми для уповільнення старіння. Почніть з важких ваг, які відчуваються складними для вас, і виконуйте 6–12 повторень, залишаючи 1-2 повторення в резерві. Це буде хорошим стартом для літніх людей.

Пропускаєте опрацювання мобільності

Рухливість важлива для зменшення травм і покращення функціональності суглобів. Для цього можна використовувати йогу, масаж або розтяжку. Рекомендується виконувати саме активну розтяжку, але пасивна також має свої плюси. Для найкращих результатів тренуйтеся 3 рази на тиждень по 30-60 хвилин разом із силовими вправами.

Занадто багато зосереджуєтеся на ізоляційних рухах

Щоб отримати найкращі результати від тренувань з обтяженнями, зосередьтеся на складних рухах, які залучають кілька м’язів і суглобів. Включайте присідання чи станову тягу, які навантажують хребет вертикально. Це не тільки покращить м’язову силу, а й зміцнить кістки та підвищить продуктивність. 

Ходите лише по стійких поверхнях

Ходьба чудово доповнює тренування, але асфальт може обмежити її користь. Щоб уникнути цього, намагайтеся ходити по нерівних поверхнях, як-от пісок або стежки. Це покращить баланс і зміцнить щиколотки, зменшуючи навантаження на суглоби. 

Взагалі пропускаєте вправи

Не пропускайте вправи, навіть якщо ви не можете займатися важкими тренуваннями. Короткі прогулянки, кардіо, підйом по сходах і легкі розтяжки допоможуть підтримувати активність. Це важливо для здоров’я, навіть якщо силові вправи чи йога вам не підходять. 

Джерело: obozrevatel.com