Високі дози преднізону після реверсивної вазектомії шкодять фертильності

Такі результати показала перша робота, що вивчала звʼязок між застосуванням преднізону та фертильністю чоловіків, які пройшли процедуру зворотної вазектомії.

За статистикою, очікуваний рівень прохідності для сучасних операцій зі зворотної вазектомії, якщо їх виконати належним чином, може досягати 98%. Однак у деяких чоловіків накопичення рубцевої тканини на місці реверсії призводить до того, що кількість сперматозоїдів в еякуляті падає до нуля. З 1970-х років з метою запобігання утворенню рубців і закупорок урологи почали призначати таким пацієнтам преднізон. Сьогодні таку практику починають вважати необґрунтованою.

Дійсно, у новому рандомізованому контрольованому дослідженні з’ясувалося, що високі дози зазначеного кортикостероїду знижують шанси чоловіків на зачаття й навіть можуть призвести до безпліддя.

У дослідженні взяли участь 75 чоловіків (середній вік — 38 років); медіана спостереження після реверсивної вазектомії становила 6,6 років.

  1. 25 пацієнтів отримували по 5 мг преднізону щотижня протягом 6 місяців, чергуючи час без лікування через тиждень – група низької дози.
  2. 14 чоловіків отримували по 20 мг преднізону, поступово зменшуючи дозу до 10 мг, 5 мг, а потім припиняючи лікування на 1 місяць, відновляючи курс кожні два місяці (загалом 6 місяців) – група високої дози.
  3. 11 пацієнтів отримували преднізон за потребою — в залежності від показників спермограми — скороченим курсом: 20 мг протягом 5 днів, 10 мг протягом 5 днів і 5 мг протягом 20 днів.
  4. 25 не отримували преднізон – контрольна група.


Джерело: thepharma.media