Україна розвиває мережу центрів медицини болю для допомоги постраждалим

Щоб допомогти людям із травмами війни повернутися до повноцінного життя, МОЗ України розпочало навчання фахівців для центрів медицини болю, перший етап якого проходить у клінічній лікарні «Феофанія» як експертній базі для підтримки військових і цивільних.

Команда з Вінницької обласної лікарні стала першою, хто взяв участь у навчанні, яке організоване за принципом «команда навчає команду». У «Феофанії» спеціалісти використовують мультидисциплінарний підхід: до складу команди входять неврологи, терапевти, психологи, фізіотерапевти, логопеди, що забезпечує якісну діагностику та ефективне лікування больових синдромів.

«Своєчасне та ефективне лікування гострого болю знижує ризик його переходу в хронічний стан, сприяє швидшій реабілітації, зменшує ризики психічних порушень та залежності від опіатів, покращуючи загальне самопочуття пацієнтів. Тому створення експертного центру медицини болю, який стане тренінговим для всієї країни, є пріоритетом для Міністерства охорони здоров’я», — зазначив заступник міністра охорони здоровʼя України Олександр Порхун.

Центри медицини болю виконуватимуть не лише лікувальну, але й освітню функцію, формуючи мультидисциплінарні команди для допомоги по всій Україні. Запозичуючи досвід США, програма включає три основні етапи допомоги: догоспітальний, госпітальний та реабілітаційний. Сучасні методики охоплюють регіонарну анестезію, інфузії кетаміну, катетерні блокади та нервову стимуляцію.

Через зростання кількості пацієнтів із хронічним больовим синдромом, зумовленим війною, медична система стикається з новими проблемами. Синдром болю часто виникає після мінно-вибухових травм, ампутацій та нейропатичних пошкоджень, що ускладнює реабілітацію, соціальну адаптацію та підвищує ризик психічних розладів і залежності від опіоїдів.

Проєкт підтримує організація Nova Ukraine, що сприяє впровадженню передових методик лікування болю в Україні та поступовому підвищенню рівня медичної допомоги.


Джерело: thepharma.media