Якщо бути точнішим — аж 2754,36 гривень. Згідно з поясненням відомства, це «зайво відшкодовані кошти на лікарські засоби».
Як повідомляє Держпродспоживслужба, вона «продовжує здійснення щомісячного моніторингу застосування державних регульованих цін на лікарські засоби які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, шляхом аналізу інформації від суб’єктів господарювання які беруть участь в програмі «Доступні ліки»».
«Робота спрямована на запобігання порушень державної дисципліни цін на лікарські засоби, попередження фактів порушень, недопущення перевитрат бюджетних коштів на відшкодування вартості лікарських засобів та створення можливостей для пацієнтів отримувати лікарські засоби за доступними цінами», — запевняє регулятор, наводячи дані про головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області, яке у першому кварталі 2024 року перевірило 1522 аптечних закладів, що надають «Доступні ліки».
«На підставі аналізу інформації, отриманої від аптечних закладів, здійснюється контроль за правильністю застосування суб’єктами господарювання оптово-відпускних цін, роздрібних цін, суми доплати за споживчу упаковку, що були встановлені наказами МОЗ України від 21.08.2023 № 1495, від 20.02.2024 № 279, а також граничні постачальницько-збутові та граничні торговельні (роздрібні) надбавки до ціни на ліки, вартість яких підлягає відшкодуванню з бюджету, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 № 955. Завдяки проведеній роботі, фахівцями Головного управління забезпечено повернення до бюджету фармацевтичними підприємствами області зайво відшкодованих коштів по програмі «Доступні ліки» в розмірі 2754,36 гривень», — повідомляє Держпродспоживслужба.