Така процедура як кісткова пластика сьогодні активно використовується в ортодонтії. Вона дозволяє тисячам пацієнтів стоматологічних клінік та приватних кабінетів знати ефективне рішення для відновлення зубів. Головна перевага такої пластики полягає у тому, що вона допомагає навіть у найскладніших ситуаціях та дозволяє уникнути складних стоматологічних операцій.
Коли потрібна кісткова пластика зубів
Ця хірургічна процедура потрібна для відновлення кісткової тканини на певних ділянках щелепи, де фізіологічно є недостатня її кількість. Як приклад, цю процедуру проводять після втрати зубів. А причиною такого випадку може стати наступне:
- травма кістки щелепи;
- атрофія кістки щелепи;
- хірургічне видалення зуба;
- фізіологічна нестача кісткової тканини.
Завдяки використанню сучасної пластики в ортодонтії, вдається відновити необхідні параметри кістки, у тому числі її висоту та ширину. Таким чином створюється надійна основа для подальшої імплантації.

Які ж методи кісткової пластики існують
Їх існує всього 3:
- ауто чи алотрансплантація;
- використання кісткових замінників;
- підсинусна пластика.
Алотрансплантація полягає у використанню кістки з інших частин тіла пацієнта, так званих донорських частинок.
Щодо кісткових замінників, ними можуть бути синтетичні чи біоматеріали. Вони сприяють росту нової кісткової тканини
Підсинусна пластика є методом збільшення об’єму кістки у щелепі. Для цього застосовуються підняття дна гайморової пазухи.

Коли потрібно проводити пластику щелепної кістки та що для цього використовують
Операція проводиться у випадках, коли у пацієнта немає достатньої кількості кісткової тканини для подальшого встановлення зубних імплантів. Ультракороткі зубні імплантати будуть оптимальним розв’язанням такого питання. Їх застосовують як раз у випадках, коли у пацієнта фізіологічно немає достатньої кількості кісткової тканини.
Вони практично у 2 рази менше за стандартних імплантів, адже їх висота становить 6 мм, у порівнянні з 10-15 мм. Серед переваг таких ортодонтичних пристроїв виділяють наступні:
- уникнення складного хірургічного втручання;
- короткий реабілітаційний період;
- мінімальна травматизація кісткової тканини;
- приємна вартість процедури для більшості потенційних клієнтів.
Але, перед проведенням подібних процедур, обов’язково знадобиться отримати консультацію досвідченого імплантолога. Тільки так можна обрати оптимальний варіант стоматологічного лікування.