Незважаючи на те, що приготування їжі вдома більш корисне і дозволяє заощаджувати, велика частина людей взагалі не готують. А, наприклад, середній американець витрачає більше 43 % своїх доларів на їжу, приготовану кимось іншим.
Водночас дієтологи кажуть, що більш ефективне використання часу на кухні може допомогти вам насолоджуватися здоровішою їжею та схуднути майже без зусиль. Видання Eat This Not That публікує важливі хитрощі, які пришвидшують приготування їжі.
Посоліть воду
Додавання солі не тільки впливає на смакові якості, а ще й підвищує її температуру кипіння, тобто ваша їжа також кипить при вищій температурі, таким чином скорочуючи час на кухні.
Подрібнення овочів
Перед початком приготування важливо підготувати інгредієнти. Виконання належної підготовки перед початком приготування значно пришвидшить процес приготування. А ще краще, легко уникнути переварювання їжі, якщо ви не відчайдушно шукаєте інгредієнти.
Почніть із гарячої сковороди
Якщо ви готуєте їжу на холодній сковороді, ви витрачаєте час на кухні. Тому попередній нагрів сковороди означає, що ваша їжа починає готуватися в ту секунду, коли вона потрапляє на плиту, і ви можете використовувати час, поки ваша сковорода нагрівається, для приготування.
Дотримуйтесь рецепту
Ця рекомендація дійсно може заощадити ваш час у довгостроковій перспективі. Коли ви готуєте вперше, ви схильні додавати забагато або надто мало певних інгредієнтів, а це означає, що ви додаєте додаткову роботу та час, щоб пізніше збалансувати свої смаки. Коли ви тільки починаєте готувати, дотримуйтеся кожного слова рецепта, і ваша страва вийде саме такою, якою вона повинна бути.
Розігрійте духовку
Перед початком приготування розігрійте духовку. Незалежно від того, смажите ви овочі чи печете пиріг, попередній розігрів духовки може скоротити такі необхідні хвилини загального часу приготування.
Використовуйте м’ясо кімнатної температури
Якщо спершу нагріти ваше м’ясо до кімнатної температури, це допоможе випарувати частину зовнішньої вологи, а це означає, що ви не витрачаєте час на виділення конденсату. А ще краще, м’ясо кімнатної температури готуватиметься більш рівномірно, на відміну від холодного м’яса, яке швидко готується зовні, але не встигає достатньо нагрітися всередині.
Додайте трохи води
Додавши воду в соус, ви трохи розрідите його та забезпечите більш рівномірне приготування. У міру випаровування води решта інгредієнтів нагріються з меншим ризиком підгоряння.
Використовуйте харчові ваги
Дослідження показують, що люди схильні неправильно розраховувати розмір порції, що може означати, що ви витрачаєте занадто багато або занадто мало часу на приготування їжі, втрачаючи при цьому дорогоцінні хвилини. Харчові ваги можуть допомогти полегшити цю проблему, зберігаючи точні порції та мінімізуючий час приготування.
Опануйте приготування їжі з конвекцією
Духові шафи з функцією конвекції можуть готувати їжу значно швидше, ніж звичайна плита, тож використовуйте їх, якщо хочете заощадити час на кухні. Якщо ви хочете заощадити ще більше часу на кухні, спробуйте використовувати глиняний посуд.
Знайдіть кухонний термометр
Нерідко ми не вміємо оцінювати температуру їжі лише очима, що може призвести до перевареної або недовареної їжі, піддаючи нас ризику харчового отруєння. Використання харчового термометра допоможе вам точно визначити, коли ваша їжа приготувалася, що полегшить вам заощадити час на кухні.
Використовуйте маленьку каструлю
Якщо ви використовуєте для приготування їжі велику каструлю, ви, швидше за все, втрачаєте час., адже вони нагріваються довше, ніж їхні мініатюрні аналоги. Використовуйте меншу каструлю для їжі, і ви отримаєте смачнішу порцію їжі та витратите менше часу на її приготування.
Створення складного масла
Намагайтеся готувати на змішаному маслі з травами та заощадьте час на цьому процесі. Змішане вершкове масло з травами та спеціями, які ви додали до нього, до того часу, коли ви будете готові почати готувати, тобто вам не доведеться готувати трави окремо, щоб отримати насичений смак, який ви прагнули досягти.
Накрийте його кришкою
Якщо накрити каструлю кришкою, зовнішня температура повітря менше впливатиме на температуру приготування їжі. Це, у свою чергу, допоможе вам швидше приготувати їжу.
Інвестуйте в кухонні ножиці
Замість того, щоб витрачати купу часу, рубаючи зелень, м’ясо чи овочі ножем, придбайте кухонні ножиці. Адже вони спрощують швидке нарізання їжі, заощаджуючи дорогоцінний кухонний час під час цього процесу.
Використовуйте більш тонкий зріз
Спробуйте економити свій час на кухні, використовуючи дрібніші нарізки для приготування страв. Менші шматочки їжі готуються швидше, тому, якщо ви хочете приготувати щось швидко, робіть ці шматочки дуже маленькими.
Наточіть свої ножі
Регулярне заточування ножів означає, що ви будете отримувати більш точні надрізи, полегшуючи швидке та рівномірне приготування їжі. Також гострі ножі менш схильні до ковзання.
Спочатку обріжте овочі
Замість того, щоб мити овочі перед тим, як нарізати їх, виконайте ці дії у зворотному порядку. Обрізаючи овочі, а потім промиваючи або замочуючи їх, ви можете одночасно очистити часто брудні внутрішні частини овочів, як-от брюссельська капуста, і їхню зовнішність, заощаджуючи час.
Великі партії
Створення великих партій однієї їжі та приправ пізніше може бути чудовим способом скоротити час на кухні. Наприклад, якщо ви обсмажуєте яловичий фарш, створіть велику партію та додайте спеції після того, як її розділили на одноразові частини.
Використовуйте тертку для масла
Замість того, щоб витрачати час, залишаючи масло на ніч або розтоплюючи його в мікрохвильовій печі, використовуйте тертку, щоб воно швидше розм’якшилося. Натирання замороженого вершкового масла полегшує його розподіл і додавання, заощаджуючи ваш час.
Використовуйте молоток для м’яса
Для прискорення приготування використовуйте розм’якшувач м’яса або молоток. Крім поєднання невеликого тренування з приготуванням на кухні, подрібнення курячої грудки або іншого шматка м’яса може допомогти вам видалити частину зайвої вологи та трохи розрідити його, полегшуючи швидке приготування.
Використовуйте харчову соду для приготування бобів
Для скорочення часу приготування додайте трохи харчової соди у воду, в якій ви замочуєте квасолю. Встановлено, що додавання харчової соди у воду перед замочуванням бобів покращує їх структуру та дозволяє їм швидше готуватися.
Готуйте страви на одній каструлі
Не втрачайте час на митті посуду, натомість створюйте страви з однієї каструлі. Смаження м’яса та овочів разом на одній сковороді може полегшити швидке приготування страви та заощадити час на прибиранні.
Передайте порізи з кістками
Варто не забувати про те, що нарізки з кісткою готуються довше, ніж безкісткові, тому вибирайте безкісткові, щоб швидше приготувати їжу.
Не бійтеся вищих температур смаження
Застосування високих температур може допомогти пришвидшити процес приготування. Вищі температури смаження допоможуть вам отримати приємний хрусткий зовнішній вигляд страви. Наприклад приготування м’яса при низькій температурі протягом тривалого періоду часу, швидше за все, позбавить його вологи, залишивши його жорстким, тоді як швидке смаження при високій температурі зробить його соковитим.
Заморозьте свій соус
Ще один лайфхак – замість того, щоб готувати свіжу порцію соусу для кожного прийому їжі, заморозьте свіжий соус у багаторазових контейнерах або формочках для льоду, щоб використовувати їх у майбутньому. Ви також можете зробити те саме з сумішшю вершкового масла та бульйонів, розтопивши кубик у вашому рецепті, щоб швидко отримати смак.
Вистеліть деко фольгою
Вистеливши листи для випікання алюмінієвою фольгою перед смаженням, можна значно скоротити час приготування. А ще краще, додавши трохи алюмінієвої фольги на поверхню посуду, ви також можете уникнути надмірного підрум’янювання.
Не переповнюйте свою сковороду
Важливе правило – якщо ви хочете швидко приготувати їжу, дайте їжі достатньо місця на сковороді. Коли певна їжа, зокрема овочі, багаті водою, розташована надто близько одна до одної, пара, що виділяється кожним шматочком, не дасть навколишнім шматочкам швидко або ефективно приготуватися. Якщо ви хочете, щоб ваші овочі готувалися рівномірно та були хрусткими зовні, дайте їм достатньо місця.
Робіть щотижневу підготовку
Гарна порада – замість того, щоб щодня витрачати час на підготовку, приготування та порціонування їжі, робіть лише одну або дві мега-кулінарні сесії на тиждень. Це означатиме менше часу на підготовку, менше загального часу на приготування та менше прибирання.
Зберегти рештки
Експерти радять замість того, щоб викидати зайві овочі, трави та кістки, що залишилися в кінці рецепту, використовуйте їх для створення бульйону з водою у вашій мультиварці. Це дасть вам ароматну основу для супів або соусів, приготування яких практично не потребує часу.
Чистота на ходу
Щоб зекономити час і пришвидшити роботу, прибирайте, коли ви готуєте. І перш ніж приготувати наступну їжу, заощадьте час, переконавшись, що у вас під рукою є ці здорові кухонні продукти.
Раніше OBOZ.UA опублікував інформацію про те, чим корисний чорнослив.