На питання, як вплине друге правління Трампа на біофармацевтичну галузь, поки немає однозначної відповіді. Не менш важливе питання — не те, що він робитиме, а те, як він це робитиме.
Fiercepharma згадав перший термін Трампа, під час якого тодішній президент зайняв жорстку позицію щодо діяльності менеджерів аптечних пільг (PBM) і прагнув знизити ціни на ліки з самого початку правління у Білому домі. На думку експертів, його «імпульс» у питанні ціноутворення на лікарські засоби перейшов до адміністрації Байдена та відіграв певну роль в прийнятті Закону про зниження інфляції (IRA), який значною мірою піддався критиці з боку лідерів фармацевтичної промисловості.
При цьому слід зазначити, що Сенат і Палата тепер також контролюються республіканською більшістю, а під час ухвалення IRA жоден республіканець не проголосував за цей законопроект.
Що стосується першої реакції фармгалузі, то організація Pharmaceutical Research and Manufacturers of America (PhRMA), яка лобіює інтереси виробників ліків, заявила, що хоче «співпрацювати з адміністрацією для подальшого зміцнення нашої інноваційної екосистеми, яка дозволить Сполученим Штатам стати світовим лідером у медичних розробках».
Генеральний директор PhRMA серед перших привітав Трампа з перемогою та зазначив, що організація «з нетерпінням чекає співпраці, щоб розвивати успіхи його першої адміністрації».
Впадає в очі й те, що наприкінці передвиборчої кампанії Трамп представив як потенційного керівника сфери охорони здоров’я Роберта Ф. Кеннеді-молодшого. Кеннеді, який згорнув власну президентську кампанію в серпні, широко відомий тим, що виступав проти примусових ковідних щеплень під час нокдаунів. Він навіть був деякий час забанений в Instagram «за поширення дезінформації про вакцини проти COVID-19».
Кеннеді вже звернувся до функціонерів FDA в окремому дописі на X (колишній Twitter), попереджаючи тих, хто «працює на FDA і є частиною цієї корумпованої системи»: «1. Захистіть свої записи та 2. Пакуйте валізи».
Втім, якщо не згадувати про Кеннеді, то деякі аналітики називають результати виборів «скромно позитивними» для біофармацевтичного сектору.