Джерело: unian.ua
Далеко не всі українці розуміють, що таке категорія сток.
Усі знають про те, що одяг із секонд-хенд – це той, що був у вжитку, тобто його вже хтось носив, але різні люди з різних причин продовжують складати свій образ саме за допомогою секонд-хендів і стоків. УНІАН розповість, де краще і безпечніше купувати одяг і чи варто доплачувати за стокові речі.
Що таке стоковий одяг – головні відмінності від “секонду”
Важливо розуміти, звідки беруть речі в секонд-хенд, для того щоб зрозуміти різницю між таким типом магазину і варіантом “другі руки”. Сток секонд хенд – це магазин, у якому представлені нові речі з колекцій відомих брендів. Той одяг, що не був проданий за кордоном, зрештою відбирають спеціальні менеджери і відправляють в Україну, де його вже розміщують у стоках. Можна помітити, що одяг у стоках не продається на вагу – на кожній моделі завжди є бирка з ціною, а вартість речей значно вища, ніж у секонд-хенді.
Для того щоб зрозуміти, одягатися в стоках чи ні, можете спробувати відповісти собі на запитання про те, що означає стоковий одяг конкретно для вас. Якщо ви “женетеся” за брендовими речами і не хочете переплачувати за них нечувані суми, то є сенс пошукати потрібну модель у стоці. До того ж, саме в стоках можна придбати абсолютно новий одяг, який точно до вас ніхто не носив.
Що таке секонд-хенд і чи варто купувати там одяг
Одяг із секонд-хенду – це завжди вже вживані речі, тобто такі, що були вдягнуті якоюсь іншою людиною. Українці, які з початком повномасштабного вторгнення у 2022-му році виїхали за кордон, могли бачити, як саме збирають такий одяг. На вулицях іноземних міст стоять спеціальні залізні контейнери, у які громадяни іншої країни кидають непотрібні речі. Потім ці контейнери забирає служба, обробляє дезінфекційними розчинами, запаковує у великі пакування і відправляє в Україну. Цей запах у підсумку доволі важко відіпрати, до того ж, не всі люди готові носити одяг після незнайомої людини.
Скільки існує такий тип магазинів – стільки точаться суперечки між противниками та прихильниками секонд-хендів. Ті, хто “за” шопінг у подібних місцях, пояснюють, чому краще купувати одяг у секонд-хенді – по-перше, що менше речей людина споживає, то краще себе “почуває” довкілля, а по-друге, дуже часто серед гір тканинного сміття можна знайти перлину текстильної промисловості.