Після постійних невдач з комерціалізацією препаратів генної терапії піонера у своїй галузі буде продано групі інвестфондів.
Компанія роками боролася з фінансовими проблемами. У 2023 році Bluebird Bio попередила про ризик банкрутства, хоча згодом у 2024 році їй вдалося залучити деякі кошти через продаж ваучера на пріоритетний розгляд за 103 мільйони доларів США. Цього виявилося недостатньо.
Нова угода з інвестиційними фондами, серед яких головними є Petrichor Healthcare Capital Management і DAFNA Capital Management, передбачає перехід більшості активів Bluebird до нової приватної компанії. Інвестори планують реструктуризувати бізнес, щоб зосередитися на комерціалізації існуючих продуктів і потенційно зменшити витрати на науку. Bluebird Bio отримає частку в новій організації.
Bluebird Bio довелося зважитися на цей крок через численні фінансові труднощі: попри клінічний успіх розроблених компанією препаратів, їх так і не вдалося зробити прибутковими. На цей час колись надзвичайно перспективна компанія оцінюється всього-на-всього у 175 мільйонів доларів США готівкою та активами – що різко контрастує з ринковою капіталізацією в 1 мільярд доларів США, зафіксованою кілька років тому.
Наразі FDA схвалило три продукти генної терапії авторства Bluebird Bio: Lyfgenia – для лікування серповидно-клітинної анемії, Zynteglo — бета-таласемії, Skysona — церебральної адренолейкодистрофії (ЦАЛД).
Високі ціни на перелічені препарати — від 2 до 3 мільйонів доларів США за введення — а також проблеми з відшкодуванням їх вартості страховиками призвели до того, що діяльність компанії стала нерентабельною (наразі їх отримали лише 57 пацієнтів у сукупності). У 2024 році Bluebird Bio повідомила про виручку за перші три квартали в жалюгідні для її масштабів 22 мільйони доларів США.