4 речі, які важливо знати про свою внутрішню дитину

Більшість життя я була або дуже сувора до себе, або заперечувала почуття, що виникають.

Наприклад, будучи підлітком, я боролася із гнівом. Ставши старшою, я зрозуміла, що емоційні сплески шкідливі для здоров'я, тому почала маскувати свій гнів пасивною агресивністю. Однак сором залишився, бо були часи, коли я все ще відчувала сильний гнів. Я просто почала краще це приховувати. Або я так думала, інформує Ukr.Media.

Я часто відчувала гнів і не могла його винести. Я злилася на себе за те, що злюся.

Те ж заперечення і розчарування відносилися і до інших емоцій, які змушували мене почуватися вразливою, наприклад, сорому, провини чи осуду.

Пройшло багато часу, і я зрозуміла, що весь час, поки я пригнічувала свій гнів, моя внутрішня версія просила прийняття. Вона хотіла, щоб її побачили та визнали, без осуду. Було таке почуття, ніби моя внутрішня дитина намагалася привернути мою увагу і щось показати (як це роблять діти), але я продовжувала відштовхувати її, займаючись іншими справами.

У той момент, коли я повернулася до неї і приділила потрібну увагу, вона заспокоїлася. Через роки я зрозуміла чотири речі про внутрішню дитину (кожну з нас).

Наша внутрішня дитина хоче, щоб її бачили

Коли ми діємо відповідно до своїх тригерів і поводимося так, як ми знаємо, це шкідливо для нас, це означає, що наша внутрішня дитина вередує. Завжди уявляю собі сцену, де маленька дівчинка чи хлопчик тягнуть маму за рукав, намагаючись щось їй показати. Вони ніби кажуть: „Мамо, подивися. Мамо, зверни на мене увагу. Я хочу показати тобі щось важливе".

Коли виникають емоції, які нам не подобаються, або ми діємо по-старому, викликаючи осуд, наша внутрішня дитина просто намагається привернути нашу увагу. Він чи вона хоче, щоб її бачили, впізнавали та визнавали.

Одне з питань, яке я ставлю своїй внутрішній дитині, коли вона (я) вередує: „Що ти намагаєшся мені сказати?" Коли я роблю це із заплющеними очима, відповідь приходить майже миттєво.

Наша внутрішня дитина хоче, щоб її оцінювали

Більшість із нас мали досвід, коли нам завдали біль, але ми не отримали вибачень.

У нас також був досвід, коли людина, яка завдала нам болю, щиро вибачалася. Я припускаю, що, принаймні, половина нашого зцілення відбулася саме в цей момент. Замість того, щоб нас висміювали чи відкидали, нас визнавали.

Те саме стосується і наших внутрішніх дітей. Як я описувала раніше, тільки коли я виправдовувала емоції моєї маленької дівчинки, а не відкидала її, я відчувала емоційне звільнення та зцілення.

Оскільки робота з внутрішньою дитиною пов'язана з перевихованням себе, ми можемо зрозуміти це саме так. Я дивлюся на свою підсвідомість як на свою внутрішню дитину. Саме тут зберігаються всі мої переконання, сприйняття та тригери. Моя свідомість — мій батько. Ця частина мене логічна, здатна поставити під сумнів мої обмежуючі переконання, активно визнати і залікувати наявні рани.

Краса роботи з внутрішньою дитиною в тому, що нам не потрібні вибачення від тих, хто, на нашу думку, скривдив нас.

Наша внутрішня дитина нудьгує і шукає кохання

Після того, як ми визнаємо нашу внутрішню дитину, ми можемо заспокоїти її люблячими твердженнями та словами підтримки.

Ось проста вправа:

Закрийте очі і зробіть три глибоких вдихи, що очищають. Уявіть собі просту лаву, на якій ви і ваша внутрішня дитина сидите разом. Спочатку спитайте свою внутрішню дитину, чи можете ви тримати її за руку. Отримавши дозвіл, ніжно погладьте руку дитини і тричі промовте Мантру.

"Мені шкода.

Будь ласка, пробач мене.

Я тебе люблю.

Дякую".

Наша внутрішня дитина — це ворота до кохання

Часто, коли я бачу дитину, у моє тіло проникає м'якість. Я пов'язую це з невинністю та добротою, яку уособлюють діти.

Уявіть, що ви засмучені, і раптом перед вами з'являється трирічна дитина і починає посміхатися. Хочете ви цього чи ні, але це вплине на вас, і ви, можливо, навіть усміхнетеся у відповідь.

Чим більше ми практикуємо почуття любові та співчуття до наших маленьких „я", тим більше ми звикаємо відчувати ці емоції.

Хоча вина, засудження, сором чи гнів все одно можуть виникнути замість того, щоб засуджувати або заперечувати їх, ми можемо використовувати співчуття і цікавість, щоб зрозуміти, що ці емоції намагаються нам сказати.

Підтверджуючи та приймаючи те, що ми відчуваємо, ми можемо спокутувати провину, залікувати свої рани та почати жити з найпотужнішого місця — кохання.

Джерело: ukr.media