Вплив мікробіому на метаболізм порівняли з роллю печінки

На думку американських фахівців, за масштабом участі в обміні речовин мікробіоту кишечника можна співставити з роботою печінки.

Вчені з Корнеллського університету оцінили вплив кишкової мікрофлори на метаболізм амінокислот. Експерименти проводилися на модельних мишах в на зразках донорських фекалій. Ідентифікація генів, які відповідають за участь бактерій у метаболізмі амінокислот, проводилася за допомогою CRISPR-Cas9.

Концентрації амінокислот у просвіті кишечника значно відрізнялися у мишей з мікробіотою та без неї, особливо амінокислот було менше у нижніх відділах, тому автори припустили, що представники мікрофлори кишечника споживають ці метаболіти.

Аналіз життєдіяльності близько сотні видів мікроорганізмів, які найчастіше зустрічаються в шлунково-кишковому тракті здорової людини, показав низку закономірностей. Наприклад, виявилося, що штами бактерій одного роду зазвичай метаболізують амінокислоти схожим чином. При цьому одні амінокислоти швидко утилізуються багатьма видами бактерій, а інші лише окремими мікроорганізмами і з меншою ефективністю.

Чим ефективніше проходив процес утилізації, тим менше амінокислот було у зразку. Тож дослідники вирішили, що мікрофлора активно задіяна у підтримці гомеостазу амінокислот організмі людини.


Джерело: thepharma.media