Дослідження, проведене в Окленді (штат Каліфорнія), показало, що вагітність у підлітковому віці значно збільшує ризик ожиріння в майбутньому. Разом із колегами докторка Еріка Гундерсон досліджувала дані 2000 дівчат, яких спостерігали протягом 10 років, починаючи з 9-річного віку.
Звіт про проведене дослідження був опублікований у науковому журналі Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine. Результати виявилися наступними: 17 відсотків молодих дівчат у віці 15-19 років народили по одній дитині, у 4 відсотків народилося більше ніж одна дитина, а кожна десята, завагітнівши, вирішила не народжувати, а зробити аборт. Усі інші дівчата до 20 років жодного разу не вагітніли.
Характерно, що серед учасниць дослідження з білою шкірою до 20-річного віку завагітніли 19 відсотків дівчат, тоді як серед афроамериканок цей показник становив аж 43 відсотки.
Протягом дослідження було виявлено, що до 18-19 років близько 25 відсотків білих і 50 відсотків афроамериканок вже мали надмірну вагу або страждали на ожиріння. У тих, хто народжував у підлітковому віці, проблеми з надмірною вагою зустрічалися набагато частіше: у 40 відсотків білих і 60 відсотків афроамериканських жінок.
У порівнянні з тими, хто не народжував, у молодих дівчат, що народили, значно збільшилися показники маси тіла, окружності талії та стегон, кількість жирової тканини.
Як зазначають самі дослідники, вагітність до 20 років може призвести до ожиріння, підвищення артеріального тиску та рівня жирових клітин у крові, що суттєво підвищує ризик серцево-судинних захворювань.
Докторка Гундерсон підкреслила, що основу для ожиріння закладають зміни жіночого організму, які відбуваються у підлітковому віці, і вагітність у цей період може негативно позначитися на здоров’ї.