Уряд: «українські лікарні готові працювати в умовах аварійних відключень»

Як заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, попри атаки агресора, «уряд та всі відповідальні відомства працюють, щоб стабілізувати ситуацію».

«Попри наявні відключення та складну ситуацію, громадяни матимуть доступ до медичних, соціальних та державних послуг. Уряд, енергетики та всі відповідальні відомства працюють в безперервному режимі, щоб максимально покращити ситуацію. По-перше, продовжуємо ремонти. Друге завдання — це децентралізація та забезпечення надійного енергопостачання для критичної інфраструктури. Ще один ключовий елемент — це енергоефективність. Четвертим завданням є збільшення видобутку енергоресурсів», — пообіцяв Шмигаль, додавши, що кожне міністерство наразі постало перед завданням забезпечити автономність закладів, які входять до його компетенції.

Також за дорученням премʼєр-міністра, ОДА й органи місцевого самоврядування мають відпрацювати маршрути доставлення пального до критичної інфраструктури на випадок відсутності електроенергії понад п’ять діб.

Зі свого боку міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко запевнив , що «сьогодні активно працюємо над забезпеченням української медичної системи альтернативними джерелами енергопостачання»

«Щоб розуміти реальну ситуацію в різних куточках України, регулярно спілкуємося з представниками місцевої влади та лікарень під час селекторних нарад, а також відвідуємо медзаклади, аби перевірити їх готовність, у ході робочих відряджень», — запевнив Ляшко.

За даними МОЗ, на сьогодні українські лікарні забезпечені понад 11 000 генераторів. Додається, що наявність у лікарні зі стаціонарним відділенням мінімум одного генератора з запасом пального на 120 годин роботи – умова для укладення договору з НСЗУ.


Джерело