Шлях до стрункості: як присідання трансформують тіло і розум

Дослідження підтверджують, що силові тренування вкрай ефективні в боротьбі із зайвою вагою. Нещодавно в журналі FACEB Journal опублікували дослідження, яке демонструє, як піднімання тягарів запускає молекулярні процеси, що спонукають жирові клітини інтенсивніше спалювати жир.

Відео дня

Присідання – це ефективна вправа з опором, яку варто виконувати, якщо ваша мета – схуднення. Бонус: її можна виконувати як з вагою, так і без неї. Більше про користь цієї вправи пише видання eatthis.com.

Експерти та фітнес-тренери вже давно рекомендують використовувати вправи з обтяженнями – присідання, підтягування, робота з вільною вагою – тим, хто хоче схуднути та покращити форму.

“Силові вправи ініціюють метаболічну адаптацію жирової тканини, що суттєво впливає на метаболізм всього тіла”, – пояснює Джон Маккарті, доктор філософії.

За словами магістра наук Джоя Пулео, вправи з власною вагою та загальні силові навантаження є відмінними способами підтримувати спалювання жиру тривалий час. “Наше тіло влаштоване так, що під час силових тренувань ми набираємо м’язову масу. Коли ми тренуємося, долаючи опір, ми працюємо анаеробно. У періоди відновлення м’язи набувають сили, а метаболізм змінюється так, що навіть у спокої жир використовується як джерело енергії. Це й забезпечує тривале спалювання жиру”, – додає він.

Чому варто робити присідання?

Класичні вправи недарма вважаються найефективнішими для спалювання жиру. Дослідження, опубліковане в Journal of Sports Science and Medicine, свідчить, що лише вісім тижнів присідань з вагою тіла можуть суттєво знизити відсоток жиру в організмі і водночас збільшити м’язову масу. Інше дослідження, опубліковане в International Journal of Disabilities Sports and Health Sciences, показало, що після восьми тижнів присідань кількість жиру в тілі учасників зменшилась в середньому на 7,15%.

Грей Еванс, доктор філософії, пояснює, що присідання сприяють підвищенню рівня метаболізму, тестостерону та гормону росту, які важливі для утримання м’язової маси та спалювання жиру. “Підтримуйте короткі інтервали відпочинку між підходами присідань, не більше однієї хвилини. Робота з такою вагою, яка дозволяє виконати близько десяти повторень з коротким відпочинком, суттєво підвищує рівень гормону росту”, – додає Еванс.

Присідання можуть продовжити життя

Володіння технікою присідань може в довгостроковій перспективі продовжити ваше життя. Дослідження, опубліковане в European Journal of Preventive Cardiology, аналізувало стан здоров’я літніх людей (віком 51–80 років) і виявило, що учасники, які могли піднятися з положення навпочіпки без допомоги рук, мали значно менший ризик смертності протягом наступних шести років порівняно з тими, хто не міг піднятися з такого положення.

“Відомо, що аеробна підготовка пов’язана з виживанням, але наше дослідження показує, що гнучкість, сила м’язів, співвідношення потужності до маси тіла та координація так само важливі не тільки для щоденної активності, але і для довгого життя”, – каже дослідник Клаудіо Гіл Араухо.

Присідання зміцнюють тіло та покращують поставу

Багато хто вважає, що присідання зміцнюють лише нижню частину тіла, але це не так. Правильно виконане присідання залучає м’язи спини, преса, косі м’язи і навіть глибокі м’язи кора. Дослідження, опубліковане в Journal of Human Kinetics, показало, що присідання активують м’язи, які підтримують хребет, у чотири рази ефективніше, ніж планка. Крім того, сильні м’язи спини покращують поставу, що сприяє правильній осанці.

Присідання покращують функції мозку

Інтенсивне тренування з присіданнями сприяє активації роботи мозку. Дослідження в Frontiers in Neuroscience підтвердило, що вправи для ніг стимулюють розвиток нових нервових клітин, які допомагають у боротьбі зі стресом, сприяють навчанню і покращують загальну адаптивність.

“Наша активність – це не випадковість: ходьба, біг, присідання і використання м’язів для підйому сприяють неврологічному здоров’ю”, – пояснює доктор Раффаелла Адамі.

Раніше OBOZ.UA розповідав, які речі дратують любителів спорту.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Джерело: obozrevatel.com