Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!
Хоча виконувати статичні розтяжки перед інтенсивними вправами не рекомендуються, проте щоденні вправи на розтягування мають певні переваги. Зокрема, вони покращують кровообіг, знижують ризик виникнення травм, а також збільшують діапазон рухів і допомагають зменшити вагу.
Розтяжки також сприяють зниженню артеріального тиску та мають позитивний вплив на психічне здоров’я, допомагаючи зменшити стрес. Крім того, є ще декілька неочікуваних позитивних ефектів, які пов’язані з вправами на розтяжку, про які розповіли в Eat This, Not That.
Зокрема, такі вправи є незамінною складовою йоги, яка відома своїм позитивним впливом на психологічне здоров’я люди. Йога змушує нас контролювати дихання, м’яко розтягуючи м’язи та зменшуючи стрес, а також бути більш налаштованими. Саме налаштовування є одним з неочевидних побічних ефектів розтягування, що дозволяє краще розуміти власний стан, а також слухати та спілкуватись з іншими людьми, будуючи між людьми надійні зв’язки.
Крім того, розтяжка та виправлення постави допоможуть зняти напругу у тілі, через тривале сидіння біля комп’ютера або використання смартфона. Варто зазначити, що така напруга може розвинутися через роки хронічного стресу та травм, які різною мірою проникають у наше життя.
Таким чином, щоб розслабити напружені частини тіла, такі як шия, плечі, спина та підколінні сухожилля, слід спробувати займатись традиційною китайською практикою Тай-Чи, яке покращує рівновагу, поставу і рухливість. Дослідження показує, що це ефективний спосіб зменшити жир на животі у людей старше 50 років.
Також, щоб зняти напругу, покращити гнучкість та запобігти травмам, слід робити розтягування шиї, плечей, талії, стегон, спини та підколінних сухожиль. Регулярне виконання цих вправ сприяє покращенню загального самопочуття та підтримці здоров’я м’язів і суглобів.
Джерело: obozrevatel.com