Перцевий компонент нівелює ототоксичність антибіотиків

Як повідомляють американські вчені, піпартин, речовина, виділена з перцю, допомагає запобігти втраті слуху на тлі прийому потужних антибіотиків

Аміноглікозиди — дешеві й ефективні антибіотики, проте вони можуть мати високу ціну: втрату слуху. Ці потужні препарати, які зазвичай використовуються в бідних країнах, в тому числі для лікування немовлят у відділеннях інтенсивної терапії новонароджених, накопичуються у внутрішньому вусі та знищують там сенсорні клітин, які забезпечують слухову функцію. Це призводить до незворотного пошкодження слуху.

На цей час для лікування ототоксичних ефектів аміноглікозидів не розроблено варіантів лікування, схвалених фармрегуляторами.

Дослідники Крейтонського університету в Небрасці запропонували застосовувати для захисту волоскових клітин від руйнівного впливу антибіотиків сполуку, котра міститься в рослині, відомій як індонезійський довгий перець (Piper longum).

Це алкалоїд піплартин, який вже продемонстрував свою захисну дію в експериментах на моделях тварин, запобігши повній втраті слуху у рибок даніо та мишей, які отримували високі дози аміноглікозидів.

На думку дослідників, піплартин захищає волоскові клітини від пошкодження, частково блокуючи білок TRPV1, який в нормі дозволяє різним сполукам проникати в клітини. За словами авторів роботи, «вже було показано, що цей канал є одним із основних шляхів надходження аміноглікозидів».

Науковці планують вивчати активність піплартину на інших моделях тварин, а також перевірити, чи зможе цей алкалоїд захистити від іншого джерела втрати слуху: надмірно гучних звуків.


Джерело: thepharma.media