Німецька Merck KGaA завершила викуп компанії Mirus Bio, розширивши таким чином свої можливості біообробки вірусних векторів.
Вартість американської компанії, відомої на ринку реагентів ще з 1995 року, склала 500 мільйонів євро.
Mirus Bio, яка раніше була частиною Gamma Biosciences, зосереджена на розробці та комерціалізації реагентів для трансфекції, які поліпшують перенос ДНК до клітин. Ці компоненти застосовуються у виробництві вірусних векторів, які своєю чергою, необхідні для випуску препаратів генної терапії.
Реагенти для трансфекції від Mirus Bio, що відповідають вимогам GMP, такі як TransIT-VirusGEN, посилять арсенал інструментів німецького фармвиробника у сфері медико-біологічних наук і дозволять йому застосовувати інтегрований підхід до виробництва вірусних векторів, що зрештою зміцнить позиції компанії на цьому зростаючому ринку.
Юніт медико-біологічних наук Merck вже став відомий своїми різноманітними рішеннями, які підтримують розвиток продуктів клітинної та генної терапії. Компанія зацікавлена у виробництві різних типів вірусних векторів, включаючи аденоасоційовані віруси (AAV), лентивіруси і аденовіруси.
«Прогресивна технологія Mirus Bio у поєднанні з нашим досвідом та обширним портфелем дозволить нам запропонувати інтегровані рішення по всьому ланцюжку створення вірусних векторів і допоможе задовольнити зростаючий попит на ці життєво важливі елементи ліків», — зазначив керівник відділу бізнес-процесів Merck Life Science Себастьян Арана.
На цей час ринок реагентів та обладнання для трансфекції вважається помірно конкурентним. На ньому лідирують такі великі гравці, як Thermo Fisher Scientific, Bio-Rad Laboratories, Polyplus-transfection SA, Promega Corporation, Qiagen N.V.тощо.