Повітряна суміш з високою концентрацією медичного кисню використовується у медичних закладах для забезпечення нормальної роботи операційних, хірургічних та інших відділень. Медичний кисень є життєво важливим ресурсом для закладів охорони здоров’я. Він використовується у пацієнтів з дихальною недостатністю, в реанімації, у складі комплексної терапії COVID-19, пневмонії, астми та інших серйозних захворювань дихальної системи. Кисневі генератори (станції) – важливі елементи інфраструктури державних, приватних лікарень й пологових.
Особливості генераторів кисню
Кисневий генератор – спеціальний пристрій для продукції концентрованого кисню з атмосферного повітря. В основі його роботи – технологія сорбційної фільтрації PSA (кисень затримується, а азот виходить назовні). Генератори кисню мають компактні розміри (контейнерного типу), прості в обслуговуванні, забезпечують стабільну подачу кисню та незалежність від балонів. Купівля обладнання – економічне рішення, оскільки зменшуються витрати на логістику, закупівлю готового медичного газу.

Що таке киснева станція (кисневий генератор)
Кисневі станції використовують для безперервного виробництва, зберігання, очищення та розподілу кисню в межах медичного закладу. До складу станції входять:
- компресор забору атмосферного повітря;
- системи фільтрації й осушення;
- кисневий генератор;
- буферна місткість для зберігання кисню;
- системи моніторингу тиску;
- щит для підключення до централізованої мережі.
Система повністю автономна, задовольняє потреби медичних закладів у газі високого ступеня очищення без звернення до сторонніх постачальників. Є можливість інтеграції технічних систем в поточну інфраструктуру. Рішення мають високий рівень продуктивності, одночасно забезпечують очищеними газами кілька відділень або весь медичний центр.

Принципи роботи
Генератори кисню частково сепарують цей газ від інших складників, після чого подають його концентрат до пацієнта. Схема актуальна для недорогих приладів індивідуального призначення. Але продуктивності рішень не завжди достатньо для розв’язання поточних задач, тож на допомогу приходять промислові станції. Вони мають схожу технологію сепарації кисню, забезпечують очищеним газом лікарні у значних об’ємах. Розташовують станції в окремих будівлях або технічних приміщеннях (частіше в контейнері біля будівлі), підключення виконується до стаціонарної мережі.
Кисневі станції не потребують постійного контролю з боку оператора. Вони оснащені автоматизованою системою керування, спеціальним газоаналізатором. Це комплексні ефективні рішення для постачання очищеного кисню.
Рекомендації щодо вибору
Розрахуйте середню потребу в медичному кисні на добу. Враховуйте, скільки пацієнтів потребують терапії, що за обсяг у літрах на хвилину використовується, які пікові навантаження. Впевніться, що обладнання відповідає суворим медичним стандартам, дає на виході кисень з концентрацією від 90%.
Обладнання має бути сертифіковане відповідно до ISO 13485, CE, ДСТУ. Добре, якщо постачальник дає гарантію, пропонує послуги з сервісного обслуговування – це значно полегшить експлуатацію. Перевагою буде наявність джерела для резервного живлення, особливо для стаціонарних рішень.
На генератор кисню ціна буде залежати від його параметрів – продуктивності, призначення, концентрації кисню на виході, якості і типу фільтрації. Компанія «СпецКиївБуд» пропонує придбати генератори кисню на вигідних умовах. Ознайомитись з асортиментом, умовами оформлення замовлення ви можете на сайті постачальника. Якщо є питання, лишайте запит для отримання консультації та підбору.