Користь ячменю: поживна сила з численними перевагами для здоров’я

Ячмінь – одна з найпопулярніших і найпоширеніших зернових культур у світі. За словами News Bytes, його привабливість полягає не лише в його універсальності, але й у низці переваг для здоров’я, які він надає. Цільнозернові продукти, включаючи ячмінь, отримали значне визнання за свій позитивний вплив на загальне самопочуття.

Поживна цінність ячменю

Ячмінь вважається справжнім джерелом поживних речовин, оскільки містить їх значну кількість. Чашка лущеної крупи вагою 184 грами містить велику кількість необхідних компонентів.

У цій порції 651 калорія, 23 грами білків, 4 грами жирів і 135 грамів вуглеводів. Крім того, ячмінь містить вражаючі 31,8 грама клітковини, а також значну кількість кальцію, заліза, фолатів, магнію, фосфору, калію, цинку тощо.

Покращене травлення завдяки високому вмісту клітковини

Високий вміст розчинної клітковини в ячмені робить його особливо корисним для здоров’я травлення. Збільшуючи об’єм випорожнень і сприяючи руху кишечника, він допомагає знизити ризик запорів. Одне з досліджень показало, що додавання ячменю до раціону призводить до збільшення об’єму випорожнень і поліпшення роботи кишечника.

Підтримка зусиль зі схуднення

Включення ячменю до раціону може допомогти у схудненні. Це насамперед пов’язано з розчинними волокнами злаку, такими як бета-глюкан. Ці волокна викликають відчуття ситості та зменшують голод, сповільнюючи травлення та сприяючи засвоєнню поживних речовин.

Сприяння здоров’ю серця

Ячмінь збагачує здоров’я серця завдяки багатому вмісту клітковини, фолатів і калію, зберігаючи при цьому низький рівень холестерину. Клітковина бета-глюкан особливо сприяє зниженню рівня ЛПНЩ або “поганого” холестерину. Крім того, наявність у цьому злаку вітаміну В6 і фолатів зміцнює здоров’я кровоносних судин.

Як включити ячмінь у свій раціон

Включення ячменю в раціон харчування є економним і не вимагає особливих зусиль. Він може слугувати вигідною альтернативою рафінованим зерновим, доводячи свою універсальність. Ви можете вводити ячмінь у свої страви, додаючи його в супи, тушковані страви, салати та сухі сніданки, або ж обирати цільнозерновий хліб.

Раніше OBOZ.UA розповів, чи можна цукор замінити медом.

Підписуйтесь 

Джерело