«Кожного українця у пошуках протезу та відновлення кінцівки просимо заповнити форму нижче. Найближчим часом ми зможемо оцінити кожен випадок та запропонувати план дій», — повідомляється на сайті вітчизняної компанії.
Як саме можна отримати неймовірно функціональний протез від Esper Bionics, розповідає видання «Армія FМ», що організувало інтерв’ю з керівником напряму Esper for Ukraine Богданом Діордицею. Його компанія співфінансує протезування українців, які втратили кінцівки внаслідок війни, «разом з відповідальним бізнесом». Користувачам допомагають сервісна та інженерна команди, що обслуговують протез і консультують користувачів безпосередньо в Україні.
«Наше завдання – хоча б покрити собівартість та оплату роботи протезиста. Вважаємо, що не маємо морального права брати донати від фізосіб, бо є нагальніші збори. Стараємося залучати компанії, які не можуть донатити на щось летальне. Також ми працюємо над тим, щоб нашу кисть ветерани війни могли отримати також за державною програмою. Проте поки що все фінансується донорськими коштами», — описав представник компанії модель допомоги.
За його словами, зараз черзі на біонічний протез понад 500 осіб, причому до черги відбирають лише тих, кому він підійде.
«Звертаються більше людей, але, на жаль, вони не зможуть керувати біонічним протезом, бо їхні мʼязи, нервові закінчення сильно постраждали й не дають потрібного рівня сигналу. Зараз ми виробляємо до 30 біонних кистей на місяць. За два роки нашими протезами забезпечили більше сотні людей», — пояснив Діордиця.
Українці, яким потрібний біонічний протез руки, можуть подати заявку на сайті Esper for Ukraine: https://ukraine.esperbionics.com/form/
Там же розміщено плани дій по протезуванню за рахунок державних коштів – для учасників бойових дій (УБД) і для не-УБД вони різні.
Як працює біонічна кисть Esper Hand
Як розповів Богдан Діордиця, біонічний протез Esper Hand зчитує сигнали з уцілілих мʼязів руки та перетворює їх на команди. Протез адаптується до навичок користувача за допомогою машинного навчання. Esper Hand має пʼять рухомих пальців, анатомічний дизайн та максимально наближену до біологічної руки вагу. Все це дозволяє виконувати завдання, що потребують дрібної моторики.
Протез навчається за допомогою спеціального алгоритму і в оновленій прошивці уже передбачені зафіксовані поведінкові звички. Відкоригувати його роботу можна і за допомогою застосунку.
Esper Hand важить лише 380 грамів і є однією з найлегших біонічних рук на ринку протезів.
Про Esper Bionics
Ця компанія на сьогодні вважається єдиним серійним виробником біонічних кистей в Україні. До широкомасштабного вторгнення вона орієнтувалася на ринок США, але через різке зростання попиту на протези кінцівок, спричинене війною, зараз реалізує продукцію переважно в Україні.
За словами Богдана Діордиці, в Україні Esper Bionics постачає біонічні протези з нульовим прибутком, покриваючи лише виробничі витрати. У Сполучених Штатах протези Esper Hand коштують понад 20 тисяч доларів США.
«Маємо серійне виробництво в Києві. У Нью-Йорку працює наша бізнес-команда, бо в Сполучених Штатах ми продаємо біонні протези за повну ціну. Також у нас RnD-офіс у Берліні», — описав структуру бізнесу Діордиця.