Багато з цих фраз не є злими. Але отрута знаходиться під поверхнею.
Чи вони друзі, якщо вас використовують? Думаю ні. Хороша новина в тому, що ви можете ідентифікувати їх за тим, що вони говорять, інформує Ukr.Media.
Одним словом те, чим займаються ці «звані» друзі: маніпуляція. От і все! Але іноді маніпуляцію важко визначити.
Ці фрази здаються настільки безневинними, що навіть найрозумніші з нас іноді стають їхніми жертвами. Друзі, які користуються вами, розуміють, що слова мають діяти як мед, змушуючи вас робити все, що потрібно чи хочеться їм.
Отже, багато з цих фраз за своєю суттю не є злими. Але отрута лежить під поверхнею.
«Ти такий добрий друг»
На перший погляд, це звучить нормально, але контекст і людина, яка це говорить, відіграють велику роль.
Якщо прийняти це як щирий вислів, то заява здається милою і безневинною. Але це може виявитись і проханням про допомогу. Чому б тобі не допомогти тому, хто вважає тебе найкращим другом? Незалежно від того, чи можеш ти, чи ні.
«Моє життя — відстій»
Деякі люди вимовляють це через апатію та погане самопочуття. Це можна збагнути. Але дехто використовує цю фразу, щоб привернути увагу. Зазвичай вони прагнуть зайвої уваги. Коли вони говорять так, то розраховують на ваше співчуття та потік компліментів.
Це схоже на тих, хто викладає фотографії, чекаючи на лайки. Практично те саме. Так, життя може бути важким, але це стосується всіх. Ми всі маємо потребу уваги, але не варто маніпулювати, щоб її отримати.
«Після всього, що я тобі зробив…»
Немає сенсу закінчувати цю фразу, оскільки вона може бути сформульована по-різному, але зрештою означає те саме. Це почуття провини, яким користуються друзі, використовуючи вас для досягнення своєї мети.
Вони можуть багато чого вимагати від вас, і коли ви відмовляєте, це їхня реакція. Вони зловживають вашою добротою і щедрістю, і якщо ви погоджуєтесь на це, піддаєте свою самооцінку ризику.
"Я ніколи цього не говорив" або "Ти мені цього ніколи не говорив"
Іноді це сприймається як пасивно-агресивна поведінка, оскільки є формою газлайтингу. Але газлайтинг не завжди такий пасивний.
Цією фразою користуються люди, щоб заплутати вас, змусити сумніватися у собі та звертатися до них за відповідями.
«Я просто жахлива людина, правда?»
Цю фразу часто вимовляють відразу після того, як ви розповідаєте другові про те, що він зробив. Ймовірно, у вас були вагомі причини для конфронтації. Однак друг, який використовує вас, починає відігравати роль жертви.
Вони добровільно роблять негативну заяву, по суті ображаючи себе. Коли ви конструктивно критикуєте, вони висловлюють сумніви у собі, називаючи себе жахливими чи невдахами. Найчастіше це закінчується тим, що ви вибачаєтеся. Дуже дивно, чи не так?
"Про що ти говориш?"
Друзі, які користуються вами, будуть прикидатися під час розмови. Вони будуть поводитися так, ніби не розуміють вас, коли ви на них злитесь.
Допустимо, цей друг мав зустрітися з вами за обідом, але проігнорував вас. Коли ви розповідаєте їм про ситуацію, вони вдають, що не пам'ятають дату обіду, або наполягають, що відповіли на ваші телефонні дзвінки або повідомлення.
Це викликає роздратування, тому що це марнування часу, і це явно показує, наскільки вони не цінують ваш час.
«Я б ніколи не збрехав тобі»
Друг, який скористається вами, буде брехати. І коли вони кажуть це, це має бути найбільший червоний прапор. Вся ця фраза є підготовкою до того моменту, коли вони вирішать зробити щось неприємне і збрехати вам про це.
Отже, зрозумійте: якщо хтось не брехун, йому не треба переконувати вас у цьому. Але якщо хтось іде на все, щоб сказати це про себе, це явно не один із перших обманів, які він має в запасі.
Джерело: ukr.media