Активна розтяжка: етап після тренувань, про який ви могли не знати 

Стретчинг, або активна розтяжка — це важливий елемент, який спортсмени та досвідчені відвідувачі залу виконують після зігрівальних тренувань. Ця частина тренувальної програми допомагає зберегти гнучкість та зменшити ризик отримання травм. 

Як правильно виконувати таку вправу, що варто врахувати та яку користь можна отримати, виконуючи розтяжку? Про це дізнавались в OBOZ.UA.

Як працює механізм активної розтяжки 

Під час такої вправи відбувається активне скорочення одного м’яза, щоб розтягнути протилежний м’яз. Тобто, ви використовуєте власні м’язи для створення натяжіння у м’язах, які ви розтягуєте, не використовуючи зовнішній опір. Прикладом цього можуть слугувати вправи на йогу. 

Як виконати вправи 

Щоб виконати вправу, слід визначитись із цільовим м’язом для розтяжки. Після чого, зігніть м’язи з протилежного боку, затримайтеся в такому положенні на кілька секунд, поки не відчуєте розтягнення в цільовому м’язі та повторіть вправу з протилежного боку. При цьому слід пам’ятати, що під час виконання вправи ви маєте бути поступовими, контролювати дихання та не доводити вправу до болю. 

Переваги 

Така розтяжка може допомогти м’язам отримати більше кисню, покращити кровообіг та зменшити біль. Активне розтягування знімає напруження м’язів та покращує здатність тіла до гнучкості.  

Поради для початківців 

Для такої активності не потрібні додаткові приладдя та інвентар по типу, стрічки чи ременя. Проте, перш ніж почати практикувати такі вправи, ви маєте враховувати свої можливості та поспілкуватись з тренером, який допоможе скласти персональний план занять. 

Раніше OBOZ.UA опублікував інформацію, яку зміцнити підколінні сухожилля.