Пульпіт і періодонтит: чому не можна затягувати з лікуванням

пульпіт

Біль у зубах є сигналом SOS, його не рекомендовано ігнорувати. Адже найчастіше сильний зубний біль з’являється у результаті виникнення пульпіту чи періодонтиту. У цих випадках народні методи не допоможуть розв’язати проблему, лише тимчасово вгамувати симптоми. Знадобиться якісне та професійне лікування зубних каналів. У протилежному випадку можна отримати небезпечні захворювання ротової порожнини. 

Що називають пульпітом

Ним характеризують запалення пульпи зуба, тобто нервової кінцівки. З’являється подібна проблема у результаті проникнення карієсу глибоко до зуба, аж до нервових закінчень. Прямими симптомами пульпіту є наступні:

  • різкий чи пульсоподібний біль, часто вночі;
  • болісна реакція на гаряче чи холодне;
  • віддавання білі вухо чи до щелепи. 

Без якісного та своєчасного лікування пульпіт може перетворитися у періодонтит. 

Що заведено називати періодонтитом

Це пряме запалення тканин навколо кореня зуба. З’являється проблема у результаті виходу інфекції за межі зуба та ураження кістки, яка утримує зуб. Симптомами подібного захворювання є:

  • тупий біль, який посилюється у процесі жування;
  • зуб при натисканні здається дещо вищим, ніж зазвичай;
  • ясна набрякають, з’являється гній та свищ. 

Якщо зволікати із повноцінним лікування періодонтиту можна отримати повну втрату зуба. У 99% випадках його потрібно буде видаляти. Також подібне явище небезпечне можливістю появи абсцесу та флюсу. Тобто у ротовій порожнині буде гнійне ускладнення, яке навіть може становити загрозу життю людини. Може виникнути інфекція у крові. 

Для вирішення подібної проблеми знадобиться лікування зубів під мікроскопом. Процедура досить коштовна, але дієва. 


Пульпіт вдасться вилікувати за 1-2 прийоми, для подолання періодонтиту знадобиться дещо більше часу. 

лікування зубів

Як уникати подібних проблем

Перш за все не варто ігнорувати будь-який біль у ротовій порожнині. При його появі потрібно якомога скоріше з’явитися до свого зубного лікаря та проконсультуватися з ним. Проходити профілактичні огляди слід хоча б 1 раз на кожні 5-6 місяців. 

Лікувати карієс краще на ранніх етапах його появи. Це буде простіше, без болю, та дешевше по коштам. Слідкувати за гігієною рота варто кожному: правильно чистити зуби та язик, використовувати зубну нитку та ополіскувач. Тільки так вдасться уникнути розвитку потенційно небезпечних захворювань, які потребують невідкладного лікування.