Перед тим, як відкривати у стоматологічній клініці кабінет комп’ютерної томографії, знадобиться виконати чимало роботи. Зокрема, потрібні будуть певні ліцензії та дозволи державного рівня. Яким є порядок оформлення документів діяр та як виглядає процедура відкриття такого стоматологічного кабінету, розглянемо далі.
Як відкрити стоматологічний кабінет з КТ: крок по кроку
Детально розберемо по кожному пункту.
Реєстрація суб’єкта господарювання
Перш за все треба буде визначити, як у правовому полі буде оформлено майбутній кабінет з комп’ютерною томографією. Його можна зареєструвати на ФОП (фізичну особу підприємця) або ж на ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю).
Вибір форми залежить від масштабу діяльності такого кабінету, зокрема від запланованого обсягу послуг, які будуть надаватися його клієнтам.
Отримання ліцензії на медичну практику
Це також обов’язковий крок. Для цього необхідно буде подати заяву до Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ). Ліцензія видається на медичну практику за спеціальністю “стоматологія”. Цей державний дозвільний документ знадобиться юридичній чи фізичній особі підприємцю, які будуть організовувати медичні послуги, у тому числі у стоматологічному кабінеті з КТ.
Також для подачі заяви знадобиться надати комісії певний перелік документів, які будуть підтверджувати відповідність приміщення та обладнання встановленим державою нормам.
Вимоги до приміщення та медичного устаткування у ньому
Стоматологічний кабінет з комп’ютерною томографією повинен відповідати будівельним стандартам, які затверджені Кабінетом Міністрів України. З 1 жовтня 2024 року мінімальна площа такого приміщення повинна становити 14 квадратних метрів. Для кожного додаткового стоматологічного крісла повинно виділятися від 10 квадратних метрів площі.
Приміщення також повинно відповідати вимогам щодо радіаційної безпеки та санітарним нормам.
КТ-апарат повинен мати документи, які підтверджують його відповідність технічним та безпековим стандартам.
Дозвіл на використання ДІВ (джерел іонізуючого випромінювання)
Це вкрай важливий крок при відкритті стоматологічного кабінету з КТ. Така ліцензія на стоматологію безпосередньо надає право проводити фахову діяльність з використанням ДІВ. Для отримання такого дозволу потрібно буде зібрати досить великий перелік документів, у тому числі:
- копію результатів експертизи рентген-апарата;
- акт перевірки приміщення на відповідність санітарним нормам;
- копію технічного стану приміщення;
- протоколи контролю технічних параметрів устаткування КТ кабінету;
- висновки про технічну справність рентген-апарата;
- журнали контролю технічних параметрів медичного устаткування;
- протоколи перевірок медичного інвентарю;
- наказ про призначення відповідального співробітника, який буде здійснювати контроль над дотриманням правил експлуатації рентген-устаткування;
- журнали обліку радіаційного навантаження на персонал.
Дозвіл на використання ДІВ надає Державна інспекція ядерного регулювання України.
Які вимоги до персоналу
Кожен медичний працівник стоматологічного кабінету з КТ повинен мати відповідну кваліфікацію та сертифікати, які підтверджують його право на працю з рентгенологічним обладнанням. Також у медичного персоналу повинні бути медичні висновки щодо їх стану здоров’я та можливості працювати з рентген-апаратами.
Висновок
Ось так виглядає процес відкриття дентального кабінету КТ приватно чи в стоматологічній клініці. Це досить кропітка та багатофакторна справа, яка вимагає сторонньої кваліфікованої допомоги.
Для практичної реалізації цього процесу варто звернутися до юридичних компаній чи спеціалістів, які спеціалізуються на медичному праві. Вони допоможуть оформити всі необхідні документи та відкрити дентальний кабінет КТ, який буде відповідати чинному законодавству України.