Дубров згадав про обіцяну реформу Держлікслужби в контексті проблем з якістю ліків

Перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров розповів виданню ZN.UA про можливість відновлення «повноцінного контролю» над якістю лікарських засобів.

В цьому інтерв’ю чиновник назвав найслабшим місцем Держлікслужбу в її нинішньому вигляді – «як щодо ліцензійних умов, так і в цілому щодо якості та безпечності ліків». З його слів, у цієї структури немає зв’язку з Державною податковою службою, Держмитслужбою та правоохоронними органами. До того ж, наразі постановою Кабміну №303 Держлікслужбі заборонено здійснювати планові та позапланові перевірки, хоча є чимало нарікань на якість ЛЗ.

«Ми проаналізували ситуацію. І наше бажання — все-таки їх поновити. На сьогодні перевірки можуть проводитися виключно за письмовим зверненням-заявою. Такі позапланові перевірки ми дозволяємо наказом МОЗ. Хочу сказати, що коли перевірки не були заборонені, то в середньому на рік порушень виявляли менше, ніж зараз. Я так думаю, що ліцензіати розслабилися, не дотримуються вимог. Тому мені здається, що повернути перевірки було б доцільно. Це дисциплінує і стимулює ліцензіатів дотримуватися ліцензійних формул», – передає ЗМІ інтенції замміністра.

Хоча, з іншого боку, Дубров визнав, що «функції контролю якості лікарських засобів покладено на Держлікслужбу, і вона їх виконує».

За наведеною чиновником статистикою, зараз вхідний лабораторний контроль в цілому становить 8–10% від обсягу ЛЗ, які ввозять на територію України, переважно індійського походження – причому «й вони проходять лабораторний контроль не за всіма показниками».

Тому Дубров вважає, що насамперед потрібно вдатися до наступних заходів: поновити перевірки й проводити контрольні закупки препаратів, передусім рецептурних, а також посилити перевірку ліцензійних умов, зокрема на наявність фармацевтів із відповідною освітою в кожній аптеці.


Джерело: thepharma.media