Чому вам не вдається позбутися жиру на животі: важливі причини

Якщо вам важко позбутися жирових відкладень на животі, справа може бути не тільки в калоріях, які ви споживаєте. Винуватцем може бути сіль. Кожен зайвий грам солі, який ви споживаєте щодня, підвищує ваш ризик ожиріння на 25%, як свідчать дослідження Університету Королеви Мері в Лондоні.

Науковці припускають, що натрій впливає на обмін речовин, змінюючи засвоєння жирів. До того ж, численні дослідження показують, що сіль може спричиняти підвищення апетиту та посилення спраги, що призводить до збільшення кількості спожитих калорій, що також є маркером ожиріння. Більше про це пише eatthis.com.

Ось кілька порад, як знизити рівень натрію в раціоні та позбутися жиру на животі.

Додавайте перець замість солі

Зазвичай ми додаємо більше солі, ніж перцю, щоб покращити смак їжі. Однак якщо ви зміните цю пропорцію, ви не тільки уникнете набору ваги, а й зможете схуднути. У дослідженні 2011 року на тваринах, миші, що отримували піперин (активний компонент перцю), мали значне зниження маси тіла, рівня тригліцеридів і холестерину.

Замінюйте сіль на трави

Дослідження поведінки показало, що дорослі можуть зменшити споживання солі, використовуючи трави як замінники. Це дозволило їм скоротити споживання майже на один грам натрію на день, що знижує ризик ожиріння на 25%. Найкращі варіанти – свіжа петрушка та цибуля. Обидва продукти мають високу харчову цінність, навіть кращу за капусту.

Правило “140”

За стандартами FDA, їжа з низьким вмістом натрію повинна містити не більше 140 міліграмів на порцію. Це має бути вашим орієнтиром при виборі оброблених продуктів у супермаркеті.

Обережно з обробленими продуктами

Більшість солі ми отримуємо з оброблених продуктів і страв у ресторанах. За даними CDC, понад 70% натрію в нашому раціоні походить саме з цих джерел. Тому краще вибирати натуральні продукти, наприклад, курячу грудку замість ковбаси або обирати хліб, у якому менше 80 міліграмів солі на шматок.

Найсолоніші страви

Якщо ви їсте поза домом, уникайте страв, насичених натрієм. Наприклад, чіпсів та фастфуду.

Гострі спеції

Зерна гірчиці, куркума та хрін можуть замінити сіль у стравах. Вони також мають додаткові переваги для здоров’я, як, наприклад, зменшення запалення та боротьба з жиром завдяки омега-3.

Натуральні продукти

Багато продуктів зменшують кількість жиру за рахунок збільшення солі та цукру. Краще вибирати звичайні продукти й уважно читати етикетки.

Йогурт

Йогурт є прекрасною заміною майонезу, оскільки має менше жиру та містить пробіотики, які допомагають підтримувати здоров’я шлунку. Крім того, він є джерелом йоду, який зазвичай додають до кухонної солі для підтримки здоров’я.

Приховані інгредієнти

Багато десертів, молочних коктейлів і випічки містять приховані форми солі, як-от цитрат натрію або нітрит натрію. Уважно читайте склад продуктів, щоб уникнути зайвої солі.

Уникайте овочевих смаків

Продукти, які рекламують як “овочеві”, можуть мати високий вміст натрію. Наприклад, шпинатні обгортки містять 460 міліграмів солі, тоді як звичайні тортильї – лише 10 міліграмів.

Раніше OBOZ.UA опублікував поради, які допоможуть схуднути після свята.


Джерело: obozrevatel.com