Джерело: unian.ua
Незважаючи на вміст цукру, фрукти залишаються дієвим засобом проти високого холестерину.
Фрукти, навіть попри те, що вони містять цукор, є одними з найкорисніших продуктів для здоров’я завдяки вмісту вітамінів, мінералів і клітковини, якої більшість людей споживають недостатньо. Про це пише Eatingwell.
Якщо ваша мета знизити рівень холестерину, варто додати більше фруктів до свого раціону, зокрема можна почати з яблук. Видання пояснило, чому яблука є фруктом №1 для досягнення цієї мети.
1. Яблука багаті на розчинну клітковину
Яблука залишаються одними з найпопулярніших фруктів, і недарма. Одним з ключових факторів, який допомагає їм знизити рівень холестерину, є вміст розчинної клітковини.
“Яблука містять пектин – тип розчинної клітковини, яка допомагає знизити рівень холестерину, зв’язуючись із ним і жовчними кислотами у травній системі. Це запобігає їх всмоктуванню та сприяє виведенню”, — каже дієтолог-превентивний кардіолог Мішель Рутенштейн.
Одне середнє яблуко зі шкіркою містить майже 4 грами харчових волокон, що становить близько 15% вашої добової потреби. Доведено, що розчинна клітковина у цих фруктах допомагає знизити рівень холестерину ЛПНЩ, або “поганого” холестерину. Невелике дослідження показало, що в учасників із підвищеним рівнем холестерину, які з’їдали два яблука на день, загальний рівень холестерину та рівень ЛПНЩ знижувався через вісім тижнів.
2. Яблука підтримують здоров’я кишківника
Кишківник пов’язаний майже з кожною системою організму, тому його стан важливий не лише для травного тракту, але й для підтримки роботи серця. Пребіотики допомагають живити мікробіом вашого кишківника і навіть можуть допомогти контролювати рівень холестерину.
“Пектин [клітковина, що міститься в яблуках] діє як пребіотик, живлячи корисні бактерії у вашому кишечнику, що може покращити те, як ваш організм справляється з холестерином”, – каже Рутенштейн.
Клітковина також піддається ферментації, коли потрапляє у товсту кишку. Ця ферментація виробляє коротколанцюгові жирні кислоти які можуть зменшувати синтез холестерину в печінці, що, зрештою, допомагає знизити рівень холестерину, розповіла зареєстрована нутриціологиня Сієда Фарід.
3. Яблука містять антиоксиданти
Яблука багаті на поліфеноли – біоактивні сполуки, що діють як антиоксиданти.
“Яблука є багатим джерелом поліфенольних антиоксидантів, їх кількість становить 110 міліграмів на 100 грамів”, – каже зареєстрований дієтолог Стейсі Гулбін.
Дослідження показало, що поліфеноли підтримують здоровіший рівень холестерину кількома способами. Вони діють як антиоксиданти та протизапальні засоби, знижуючи оксидативний стрес і допомагаючи запобігти утворенню бляшок на стінках артерій, тим самим уповільнюючи розвиток атеросклерозу.
Поліфеноли також діють як регулятори ліпідів в організмі. Вони можуть впливати на гени та ферменти, зменшуючи вироблення жиру, блокувати ферменти, що виробляють нові ліпіди, та зменшувати всмоктування холестерину. Зрештою, вони допомагають підвищити рівень холестерину ЛПВП – “хорошого” типу холестерину.
Яблука також є джерелом вітаміну С – потужного антиоксиданту. Дослідження свідчить, що вітамін С у яблуках не тільки пригнічує окислення ЛПНЩ, але й знижує рівень холестерину, додала Фарід.
4. Яблука містять фітостероли
Фітостероли, або рослинні стероли, – це сполуки, які блокують всмоктування холестерину в організмі, допомагаючи знизити рівень холестерину в крові.
“Яблука містять помірну кількість фітостеролів – від 12 до 18 міліграмів на 100 грамів, що може сприяти зниженню рівня холестерину з часом, якщо їх вживати як частину здорової для серця дієти”, – пояснив Гульбін.
Дослідження показали, що в учасників з високим рівнем холестерину, які були на дієті із вмістом фітостеролів, спостерігалося значне зниження загального холестерину та холестерину ЛПНЩ.
Раніше УНІАН розповідав, скільки хвилин ходити щодня, щоб серце було здорове. За словами кардіолога Майкла Фаттуха, активний спосіб життя допомагає знизити кров’яний тиск, схуднути, покращує реакцію організму на інсулін, зменшує запалення. Він стверджує, що ті, хто залишається активним, живуть довше і рідше мають серцеві напади. Тому займатися помірною аеробною активністю, яка може включати й ходьбу, потрібно щонайменше 150 хвилин на тиждень. Тобто кожна щоденна прогулянка повинна тривати близько 21 хвилини.