Вагітність при онкології: планування та ризики

вагітність при онкології

На жаль, частота і ймовірність онкологічних захворювань не знижується, навіть дедалі більше захворювання стають схильні саме молоді люди, через що у жінок часто виникає питання, чи варто в такому стані планувати вагітність і як це може обернутися.
Будь-які питання, що виникають із цього приводу, дуже розумні, але не можна сказати, що відповіді на них будуть суцільно позитивними.

Чи можна планувати вагітність, якщо у жінки виявлено онкологічне захворювання?

На жаль, але в цьому випадку відповідь буде негативною, особливо якщо онкологічні проблеми базуються або зачіплюють репродуктивні органи. Суть у тому, що сама хвороба може досить швидко прогресувати і тоді значно зростає ризик мимовільного переривання вагітності, а це може знадобитися зробити штучно, якщо призначать відповідне лікування.

Більше того, дуже велика ймовірність, що недуга може передатися дитині або спровокувати патології у розвитку плода. Окремо варто зауважити, що більшість методів лікування (особливо хіміотерапія) є токсичними, що знову ж таки може сильно нашкодити дитині.

Чи можна взагалі припускати вагітність при онкології?

Якщо конфлікт базується досить далеко від репродуктивних органів і знаходиться тільки на початковій стадії розвитку, то жінка може спробувати завагітніти, але дуже багато тонкощів доведеться обговорити з лікарями, адже організм доведеться не лише підтримувати, а й боротися із хворобою. Якщо опустити нюанси, то шанси здебільшого 50 на 50 і гарантувати ніхто нічого не може.

онкологія при вагітності

Наскільки високі шанси завагітніти?

У незалежності від стану та місця локалізації онко діагнозу шанси дещо знижуються. Якщо точніше, чим більше шкоди буде надано саме на репродуктивні органи, тим менше буде можливість завагітніти, причому не має значення природним або штучним шляхом.

Що має особливо враховуватись?

На жаль, але відповісти на подібне запитання неможливо хоча б тому, що кожен організм, як і стан індивідуально. Звичайно є ряд протипоказань, про які лікарі зобов’язані попередити і якщо їх виявиться занадто багато, то вагітність відповідно виявиться небажаною або навіть небезпечною. У кожному випадку багато залежатиме виключно від індивідуальної консультації.

Чи варто чекати на відновлення організму після одужання?

У деяких людей досить значний відсоток можливості вилікуватися, відповідно з вагітністю дійсно краще почекати. З іншого боку, не відомо скільки піде на відновлення, оскільки процес це часто тривалий. Якщо міркувати логічно, то почекати буде правильним, але багато залежатиме і від індивідуальної консультації, не кажучи вже про конкретний організм.

Будь-який онкологічний стан досить серйозний, тому планувати вагітність без консультації з лікарем дуже небезпечно.